Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Magiczny występ Lionela Messiego. Argentyńczyk pobił rekord w niezwykłym meczu

Lionel Messi ustanowił rekord asyst w jednym meczu ligi MLS. Po podaniach argentyńskiego piłkarza padło aż pięć goli, a Inter Miami pokonał u siebie New York Red Bulls 6:2.

Lionel Messi
InterMiamiCF - twitter.com

Do przerwy nowojorczycy prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie koncertowo zagrał Lionel Messi. Po jego podaniach trzy gole zdobył Urugwajczyk Luis Suarez, a dwa Paragwajczyk Matias Rojas. Autorem szóstej bramki dla Interu był... Messi, a asystował mu Suarez.

Leo Messi czaruje w MLS

Drużyna z Miami prowadzi w tabeli Konferencji Wschodniej. Z 12 meczów wygrała siedem. Natomiast Suarez i Messi mają na koncie po 10 goli i przewodzą klasyfikacji strzelców.

Blisko 37-letni Messi z Interem związał się w ubiegłym roku. Największe sukcesy odnosił z Barceloną, z którą cztery razy triumfował w Lidze Mistrzów i 10-krotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii. Z reprezentacją Argentyny w 2022 roku wywalczył mistrzostwo świata.

Źródło: pap, niezalezna.pl