Lukas Podolski odpowiedział kibicom Legii Warszawa: „Upojeni czajkowym fetorem”

Emocje po niedzielnym zwycięstwie Górnika Zabrze nad Legią Warszawa w PKO BP Ekstraklasie jeszcze nie opadły. Piłkarz zabrzan Lukas Podolski wdał się w gorącą dyskusję z kibicami mistrzów Polski w internecie.

Lukas Podolski zakpił z kibiców Legii Warszawa
fot. twitter.com/Podolski10

Spotkanie Górnika Zabrze z Legią Warszawa w 15. kolejce piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy było emocjonujące do ostatnich chwil. Najpierw prowadzili gospodarze. Później Legioniści doprowadzili do remisu 2:2 i byli blisko zdobycia decydującego gola, ale to Górnik zadał ostatni cios, już w przedłużonym czasie gry do siatki trafił Krzysztof Kubica i fani Górnika mogli świętować zwycięstwo, a kibice Legii pochylić się nad siódmą ligową porażką z rzędu.

Emocje ze stadionu przeniosły się do mediów społecznościowych, gdzie w ciekawą dyskusję z sympatykami Legii wdał się mistrz świata z reprezentacją Niemiec, a obecnie piłkarz Górnika - Lukas Podolski. Wszystko zaczęło się od transparentu wywieszonego przez kibiców stołecznej drużyny.

Lukas Podolski odpowiada kibicom Legii

Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, z Legią na wyjazd jechać trzeba

- głosił niezbyt sympatyczny napis.

"Miło, że byliście w Zabrzu" - odpowiedział Podolski po zwycięstwie Górnika, do którego sam przyłożył rękę (a w zasadzie nogę), strzelając w niedzielę jedną z bramek.

Dyskusja o przewagach Zabrza nad Warszawą

Na tym jednak sprawa się nie skończyła. Kibice Legii zaczepili piłkarza przesyłając post, w którym dość obrazowo przedstawili - widzianą ze swojej perspektywy - sytuację w Zabrzu. Nie był to - jak można się łatwo domyślić - korzystny obraz.

Zabrze , czyli z łaciny miejsce szare , wyróżniające się wszechobecnym smutkiem, boleścią i tym, że Górnicy po szychcie wzajemnie myją sobie plecy

- rozpoczyna się barwny opis opublikowany pierwotnie na facebookowym profilu "Nieznani Sprawcy".

Górnik jak na gospodarza przystało, obdarował spadających z królewskiego stolca, upojonych czajkowym fetorem kibiców Legii, trzema ciosami. Ukąsił Janża, Podolski i Kubica. Ohh co to był za wieczór w mieście w którym nie ma Wawelu, ani Długiego Targu, ani gotyckiego rynku…

Ale co jest w Zabrzu? Zwycięstwo! 3 punkty, i 3 strzelone Legii bramki. I na nic frustracja i wyzwiska kibiców Legii. Górnik zwyciężył, a Legia przegrała. Dziękuję Wam za ostatni list, z radością odpowiadam i zapraszam na kolejną wizytę w Zabrzu…

- podsumował dyskusję Podolski.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Lukas Podolski #Legia Warszawa #Górnik Zabrze #PKO BP Ekstraklasa

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo