Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Lewandowski dostanie "zaległą" Złotą Piłkę?

Magazyn "France Football" rozważa przyznanie Robertowi Lewandowskiemu, piłkarzowi Barcelony i kapitanowi reprezentacji Polski, Złotą Piłkę za rok 2020 - donosi kataloński dziennik "Sport".

Robert Lewandowski
screen - twitter.com

W sezonie 2019/20 Lewandowski, występujący wtedy w Bayernie Monachium, strzelił 55 goli w 47 meczach, wygrał Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata, Superpuchar UEFA, a także mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec. Polak był głównym faworytem do nagrody, która nie została wręczona w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa.

Według gazety, magazyn rozważa uhonorowanie zawodnika ze względu na otwarte śledztwo we Francji dotyczące nagrody w 2021 roku. Źródło zasugerowało, że PSG, które w tamtym czasie reprezentował przyszły zdobywca nagrody Argentyńczyk Lionel Messi, wywierało presję na "France Football". Lewandowski zajął wtedy drugie miejsce. Magazyn, aby uniknąć utraty reputacji, jest gotowy przyznać Polakowi nagrodę.

35-letni Lewandowski strzelił w tym sezonie 24 gole (17 w hiszpańskiej ekstraklasie) i zanotował dziewięć asyst w 46 meczach.

Złota Piłka przyznawana jest najlepszemu piłkarzowi od 1956 roku. Rok 2020 był jedynym w historii, w którym nagroda nie została przyznana.

Lewandowski przeniósł się do Barcelony w 2022 roku. Wcześniej przez osiem lat występował w Bayernie. Od 2010 do 2014 roku napastnik grał w Borussii Dortmund.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Robert Lewandowski #Złota Piłka #France Football

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo