Lewacka nagonka na Marciniaka. Mocne słowa Beaty Szydło: „To fragment zbiorowej histerii przeciwko Polsce”

Lewacka nagonka na sędziego Szymona Marciniaka jest tak naprawdę fragmentem zbiorowej histerii przeciwko Polsce i Polakom - napisała w piątek na Twitterze eurodeputowana PiS Beata Szydło odnosząc się do sprawy sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka, który wziął udział w spotkaniu, na którym obecny był też polityk Sławomir Mentzen.

Szymon Marciniak
fot. screen/Twitter

Kontrowersje wokół 42-letniego polskiego arbitra pojawiły się w związku z udziałem w konferencji organizowanej przez jednego z liderów, uważanej za skrajnie prawicową, Konfederacji Sławomira Mentzena. Pismo ws. Marciniaka skierowało do UEFA walczące z przejawami dyskryminacji stowarzyszenie "Nigdy więcej".

"Lewacka nagonka na sędziego Szymona Marciniaka jest tak naprawdę fragmentem tej samej zbiorowej histerii przeciwko Polsce i Polakom, jakiej świadkami od dawna jesteśmy w innych kwestiach. Pan Marciniak został ustawiony pod pręgierzem europejskiej opinii publicznej i nikogo tam nie interesuje jaka jest prawda. W świecie dominującej lewicowej 'poprawności politycznej', prawo do obrony nie istnieje. Przekłada się to na pogardliwe traktowanie nie tylko konkretnych osób, ale całych krajów"

- napisała była premier Szydło.

42-letni Marciniak w grudniu sędziował finał mistrzostw świata w Katarze między Argentyną a Francją. W tym sezonie Ligi Mistrzów prowadził już siedem meczów, w tym rewanżowy półfinał Manchester City - Real Madryt. Marciniak został wyznaczony również do sędziowania finału, w którym 10 czerwca w Stambule zmierzą się drużyny Manchesteru City oraz Interu Mediolan.

W piątek UEFA poinformowała, że Szymon Marciniak pozostaje sędzią finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo