Kamil Grosicki najlepszym piłkarzem Ekstraklasy. Doborowe towarzystwo na uroczystej gali

Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin został najlepszym piłkarzem minionego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Podczas gali w Warszawie podsumowującej zakończone w sobotę rozgrywki najwięcej indywidualnych nagród otrzymali przedstawiciele mistrza kraju Rakowa Częstochowa - wśród nich trener Marek Papszun.

Kamil Grosicki został wybrany piłkarzem sezonu
fot. twitter.com/PogonSzczecin

Głosy na najlepszego piłkarza - spośród pięciu wytypowanych przez kapitułę (złożoną głównie z dziennikarzy) - oddawali zawodnicy, którzy grali w sezonie 2022/23 w PKO BP Ekstraklasie. Z zastrzeżeniem, że nie można było głosować na kolegę z drużyny.

Grosicki doceniony

Jestem dumny, że chociaż lata lecą, to nadal jestem w formie. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Rok temu też byłem nominowany, ale tym razem odbieram tę nagrodę, która jest docenieniem mojej ciężkiej pracy

- przyznał podczas gali Grosicki.

88-krotny reprezentant Polski podziękował m.in. piłkarzom, którzy oddali na niego głosy. W minionym sezonie ligowym Grosicki zdobył 13 bramek i zanotował sześć asyst.

Papszun najlepszym trenerem

Natomiast zwycięzców w poszczególnych kategoriach (trener, bramkarz, obrońca, pomocnik, napastnik sezonu) wybrała wspomniana kapituła, w której skład weszło 35 przedstawicieli ogólnopolskich i lokalnych mediów, Ekstraklasy SA i PZPN. Za najlepszego trenera sezonu uznano Marka Papszuna - odebrał trofeum z rąk selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa.

Papszun doprowadził Raków do pierwszego w historii mistrzostwa Polski, ale po sezonie - jak już wcześniej ogłosił - odchodzi z klubu.

Czuję się dumny i zaszczycony, ale to nagroda również dla całego Rakowa, wspaniałych piłkarzy. Gratuluję wam, również całemu sztabowi, fantastycznym ludziom, którzy codziennie pomagali mi w mojej drodze

- przyznał Papszun.

Szkoleniowiec podziękował też władzom i kibicom Rakowa, ale również rywalom, m.in. Legii Warszawa i Lechowi Poznań, dzięki którym - jak przyznał - "Raków wszedł na wyższy poziom".

Piłkarze sezonu

Bramkarzem sezonu, podobnie jak rok wcześniej, został Bośniak Vladan Kovacevic z Rakowa. Ten sam piłkarz triumfował w kategorii Numer Sezonu Lotto - golkiper Rakowa nie puścił bramki przez 738 minut imponującej serii. Obrońcą sezonu został jego klubowy kolega - Chorwat Fran Tudor, a pomocnikiem - Portugalczyk Josue z Legii, w którego imieniu nagrodę odebrał trener stołecznego zespołu Kosta Runjaic.

Napastnikiem sezonu, co również nie było zaskoczeniem, został król strzelców rozgrywek Hiszpan Marc Gual z Jagiellonii Białystok (16 goli), który od nowego sezonu będzie zdobywał bramki dla Legii. Laureatem w kategorii Młodzieżowiec Sezonu PKO Banku Polskiego został obrońca Piasta Gliwice Ariel Mosór, syn Piotra, byłego piłkarza m.in. Legii Warszawa.

Tata jest dla mnie wielkim wsparciem. Myślę, że w tym sezonie nie opuścił żadnego meczu z moim udziałem

- przyznał 20-letni obrońca Piasta.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Kamil Grosicki #Marek Papszun #PKO BP Ekstraklasa

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo