Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Jest szansa, że jeden Polak pozostanie na Euro 2024 dłużej... Szymon Marciniak wkracza do gry

Naszym piłkarzom na Euro 2024 został już tylko mecz o honor z Francją. Na niemieckim turnieju pozostać dłużej może natomiast Szymon Marciniak. Polski sędzia zadebiutuje w sobotę w tegorocznych mistrzostwach Europy - poprowadzi mecz Rumunia - Belgia.

Szymon Marciniak w sobotę debiutuje na Euro 2024
PZPN - pzpn.pl

Czechy - Gruzja oraz Turcja - Portugalia w grupie F i Rumunia - Belgia w grupie E - to sobotnie mecze piłkarskich mistrzostw Europy. W tym ostatnim spotkaniu na stadionie w Kolonii na tegorocznym Euro zadebiutuje sędzia Szymon Marciniak.

Sobota na Euro 2024

Najpierw w grupie F o godz. 15.00 w Hamburgu Czesi zagrają z Gruzinami. Obydwa zespoły przegrały swoje pierwsze mecze, więc porażka w kolejnym z dużym prawdopodobieństwem będzie oznaczała odpadnięcie z turnieju. Mimo niepowodzeń obie drużyny zrobiły dobre wrażenie. Czesi po bramce w doliczonym czasie przegrali z uważanymi za jednych z faworytów Euro Portugalczykami 1:2, a debiutujący w mistrzostwach Europy Gruzini ulegli Turkom 1:3.

W drugim meczu tej grupy o godz. 18.00 Turcja zagra w Dortmundzie z Portugalią. W tym przypadku porażka nie przekreśla szans na awans żadnej z drużyn, ale może je skomplikować. Faworytami wydają się być świetni technicznie Portugalczycy z jednym z najlepszych piłkarzy świata Ronaldo. Mimo 39 lat nadal jest w bardzo dobrej dyspozycji i w sobotę ma szansę zapisać kolejny rozdział historii ME. W meczu z Czechami został pierwszym piłkarzem, który po raz szósty gra na Euro, a jeśli trafi do tureckiej bramki, to we wszystkich tych turniejach wpisze się na listę strzelców.

W ostatnim sobotnim meczu Belgia zagra o godz. 21.00 w Kolonii z Rumunią. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco - w pierwszej kolejce odważnie grający Rumuni łatwo rozprawili się z Ukraińcami 3:0, a Belgowie niespodziewanie przegrali ze Słowakami 0:1. Była to pierwsza porażka "Czerwonych Diabłów" od czasu przejęcia reprezentacji w lutym 2023 roku przez trenera Domenico Tedesco.

Spotkanie to poprowadzi Szymon Marciniak. Najlepszy polski sędzia jako ostatni główny arbiter wkracza na boiska Euro 2024. Na liniach będą mu asystowali Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik, a za system VAR będzie odpowiedzialny Tomasz Kwiatkowski.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Euro 2024 #Szymon Marciniak

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo