Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Irański bramkarz ukarany, bo dał się przytulić kibicce

Bramkarz reprezentacji Iranu i klubu Esteghlal Teheran Hossein Hosseini został ukarany przez federację po tym, jak został... przytulony przez kibickę, która wraz z grupą innych osób wbiegła na boisko przerywając ligowy mecz z Aluminium Arak.

Kibicka przytula Hosseiniego
@prznsoccer - twitter.com

Jak przekazał lokalny portal Varzesh3, 31-letni Hosseini, który bronił reprezentacyjnej bramki w dwóch spotkaniach mundialu 2022 w Katarze, został zawieszony na jeden mecz i ukarany grzywną w wysokości ok. siedmiu tysięcy euro.

Od kilku tygodni na stadionach piłkarskich w Iranie może się pojawiać ograniczona liczba kobiet. Tak też było na obiekcie w Teheranie. Tuż przed końcem meczu w grupie osób, które wdarła się na murawę była kobieta. Pobiegła w kierunku bramkarza i go uściskała, a zgodnie z prawem w tym kraju zabrania się dotykania kobiet, które nie są członkami najbliższej rodziny. To stanowiło podstawę do ukarania Hosseiniego.

"Ona podbiegła i mnie przytuliła. Co miałem zrobić?" - powiedział później piłkarz i zaznaczył też, że jest zaskoczony karą. Jak dodał, starał się też ochronić młodą kobietę przed użyciem przemocy fizycznej przez interweniujące służby porządkowe.

Media lokalne wskazały, że to pierwszy przypadek w historii irańskiego futbolu, że na boisko wdarła się kobieta.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Iran #piłka nożna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo