Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Holandia rozbita po półfinale Euro 2024. Częściej taka przykrość spotykała tylko Niemców

Holenderskie media po porażce z Anglią 1:2 w półfinale Euro 2024 piszą o rozczarowaniu po decydującej bramce straconej w końcówce. Wyliczają, że to już siódmy przegrany półfinał Oranje na dużym turnieju, a częściej taka przykrość spotykała tylko Niemców.

Holandia uległa Anglii w półfinale Euro 2024
OnsOranje - twitter.com

"Marzenia holenderskiej drużyny o mistrzostwie Europy eksplodowało po bramce dla Anglii w końcówce meczu" - tytułuje relację z Dortmundu dziennik "De Telegraaf".

Holenderska radość przerwana na Euro

Sprawozdawcy podkreślają, że Holendrzy mieli wymarzony początek półfinału Euro 2024, ale radość trwała krótko.

Xavi Simon fenomenalnie posłał piłkę w okienko w 7. minucie. Dziesięć minut później Anglia remisowała po golu Harry’ego Kane’a, który wykorzystał kontrowersyjny rzut karny.

Według "De Telegraaf" istotna dla losów spotkania była 35. minuta, gdy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Memphis Depay.

W drugiej połowie nasza drużyna coraz bardziej przejmowała kontrolę nad meczem, ale w ostatniej minucie Ollie Watkins położył kres marzeniu Holandii o mistrzostwie Europy, strzelając gola na 2:1

- podsumowała gazeta.

Gonią niemiecki rekord

Portal NU.nl podkreśla, że Holendrzy nie mają szczęścia do półfinałów wielkich imprez. "Holenderska drużyna przegrywa siódmy półfinał w mistrzostwach Europy lub świata, tylko Niemcy robiły to częściej" - napisano. Wyliczono, że wcześniej Holendrzy na tym etapie przegrali w mistrzostwach Europy w 1976, 1992, 2000 i 2004 roku oraz w mistrzostwach świata w 1998 i 2014 roku.

Oznacza to, że Holandia wygrała tylko dwa z dziewięciu meczów półfinałowych w dużym turnieju - w mistrzostwach Europy w 1988 r. (później wygrali w finale) i na mundialu w 2010 r. W mistrzostwach świata w 1974 i 1978 r. Holandia grała w finałach, ale wówczas nie rozgrywano półfinałów

- wylicza portal. Jak dodano, marną pociechą jest to, że Niemcy odpadali w półfinałach ośmiokrotnie.

Finał Euro 2024 Hiszpania - Anglia w niedzielę o godzinie 21

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Holandia #Euro 2024 ##NEDENG #Holandia-Anglia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo