Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Dyrektor dorabia szukając krzeseł dla fotografów. Pracownicy budują konkurencję. Kadrowy chaos neo-TVP Sport

Dyrektor dorabia poprzez znajdywanie krzeseł dla fotografów, a jego zastępca pracuje dla konkurencji z dziennikarką, którą promuje. Obecna sytuacja kadrowa w neo-TVP Sport budzi mieszane uczucia. Szczególnie w kontekście rozpoczynającego się dziś EURO 2024, które jako jedyna w Polsce będzie transmitować siłowo przejęta telewizja.

Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Neo-TVP będzie transmitować w Polsce mecze rozpoczynającego się w piątek piłkarskiego EURO. Przy okazji warto zwrócić uwagę na "niejednoznaczną sytuację kadrową" w redakcji TVP Sport. Dyrektor Jakub Kwiatkowski w swoim profilu na kanale LinkedIn zaznacza, że od grudnia 2015 pracuje także w UEFA. Kwiatkowski pełni w europejskiej federacji rolę Venue Media Manager, którą trudno uznać za eksponowaną.

Dyrektor od znajdywania krzeseł dla dziennikarzy

Taki manager jest od bieżącego kontaktu z rzecznikami klubów piłkarskich, ustalaniu aktywności medialnych, pilnowaniu żeby stadion spełniał określane regulaminem wymogi, żeby była właściwa liczba miejsc na trybunie prasowej, żeby fotografowie mieli gdzie siedzieć

- opowiada o swojej roli Kwiatkowski w programie "Patrzę jak "kopio" kulę".

Jakub Kwiatkowski łączy pracę w UEFA i TVP Sportscreen / linkedin.com

Czy usadzanie fotografów za bramką to odpowiednia rola dla człowieka odpowiedzialnego za negocjację wielomilionowych kontaktów w TVP Sport? Każdy może ocenić sam.

Ciekawie wygląda również sytuacja zastępcy dyrektora TVP Sport - od kwietnia rolę tą pełni Jakub Polkowski, co portalowi press.pl potwierdziło centrum informacji TVP. Polkowski działa aktywnie także na YouTube, gdzie wspólnie z Łukaszem Wiśniowskim oraz Mają Strzelczyk prowadzą kanał Foot Truck poświęcony piłce nożnej... czyli będący de facto konkurencją dla TVP Sport. Także podczas imprezy na niemieckich stadionach. Zapewne jako dziennikarz Foot Truck nie miałby dostępu do tych samych miejsc co dziennikarz z akredytacją przyznaną dla TVP Sport.

Zresztą Strzelczyk także swoją aktywność w konkurencyjnym kanale łączy z pracą w redakcji TVP Sport, gdzie jej przyjście dyrektor Kwiatkowski jeszcze w styczniu ogłaszał z wielką pompą, a portal określał mianem "hitu transferowego".

Tymczasem trzy miesiące później... Strzelczyk dołączyła do redakcji "meczyki.pl".

Po włączeniu Foot Trucka do grupy OV, Maja stała się częścią naszego zespołu. To świetna i doświadczona reporterka i prezenterka. W Meczykach będzie można zobaczyć ją wkrótce w różnych formatach

- z radością ogłosił redaktor naczelny tego portalu Tomasz Włodarczyk, cytowany przez wirtualnemedia.pl.

Strzelczyk łączy zatem pracę w dwóch (trzech?) konkurujących ze sobą redakcjach. Pomimo to TVP zdecydowała się ponieść całkiem spore koszty jej pobytu w Niemczech podczas Euro? 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#TVP #Jakub Kwiatkowski #Euro 2024

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wideo