Dramat Gaviego. Władze Barcelony oburzone zachowaniem selekcjonera Hiszpanii

Gavi doznał poważnej kontuzji kolana podczas zwycięskiego 3:1 meczu Hiszpanii z Gruzją w kwalifikacjach Euro 2024. W tym sezonie młody pomocnik FC Barcelony najprawdopodobniej już nie zagra. Władze katalońskiego klubu rozważają złożenie formalnej skargi do rodzimej federacji.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Gavi doznał poważnej kontuzji w meczu z Gruzją
twitter.com

Gavi niefortunnie wylądował na murawie i już w 26. minucie ze łzami w oczach opuścił boisko w Valladolid podczas meczu Hiszpanów z Gruzją. 19-latek doznał poważnej kontuzji kolana i już teraz mówi się, że czeka go wielomiesięczna przerwa w grze.

Kontuzja Gaviego

Władze Barcy, której zawodnikiem jest także Robert Lewandowski, nie kryją oburzenia ze sposobu zarządzania składem przez selekcjonera drużyny narodowej Luisa de la Fuente. Spotkanie z Gruzją było praktycznie pozbawione znaczenia dla Hiszpanii. "La Roja" już wcześniej zapewniła sobie awans do finałów Euro 2024.

Z tego względu selekcjoner zdecydował się na szereg rotacji w porównaniu ze spotkaniem z Cyprem. Tylko dwóch zawodników zagrało w obu tych meczach w pierwszym składzie. Byli to Robin Le Normand oraz właśnie Gavi. Co ciekawe, stoper Realu Sociedad w spotkaniu z Cyprem opuścił boisko już po 45 minutach. Jedynie piłkarz Barcelony wyszedł w pierwszym składzie po rozegraniu pełnego meczu zaledwie kilka dni wcześniej.

Gavi wystąpił we wszystkich spotkaniach reprezentacji, od kiedy objął ją de la Fuente. Młody pomocnik w 23 meczach był zawodnikiem pierwszego składu, zaś w czterech kolejnych wchodził na boisko z ławki. W tej sytuacji Barcelona rozważa złożenie formalnej skargi w stosunku do federacji lub rozwiązanie bardziej nieformalne - przekazanie wyrazów niezadowolenia bezpośrednio przez prezesa Joana Laportę.

Trener de la Fuente przyznał, że trzeba się liczyć z obawami, że może to być uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego.

To najgorsza część futbolu. To najbardziej gorzkie zwycięstwo, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem w życiu. Poczekajmy, aż badania potwierdzą rodzaj kontuzji.

Hiszpania, która już wcześniej przypieczętowała sobie miejsce na przyszłorocznych mistrzostwach Europy, pokonała Gruzję 3:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie A, wyprzedzając Szkocję

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Gavi #FC Barcelona #eliminacje Euro 2024

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo