Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Boniek podsumował sytuację reprezentacji Polski: "Tylko Matka Boska Częstochowska może nas uratować"

Polscy piłkarze w sobotę poznali potencjalnych rywali na Euro 2024. Biało-czerwoni - jeżeli awansują na turniej przez baraże - zmierzą się z futbolowymi potęgami. Losowanie grup mistrzostw Europy ironicznie skomentował były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek i prezes PZPN Cezary Kulesza
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Biało-czerwoni nie awansowali na Euro 2024 z grupy, w której wyprzedzili naszych piłkarzy Albańczycy oraz Czesi. Pomimo tego drużyna kierowana przez selekcjonera Michała Probierza wciąż może pojechać na turniej w Niemczech. W marcowych barażach Polacy będą musieli pokonać Estonię oraz zwycięzcę meczu Walia - Finlandia. Gdyby ta sztuka się udała poziom trudności na Euro 2024 dramatycznie wzrośnie, bowiem na drodze Orłów staną wicemistrzowie świata - Francuzi, zawsze mocni Holendrzy oraz Austriacy.

Grupa śmierci dla Biało-czerwonych

Jak przejdziemy baraże (oby) to trafiamy do grupy Prezesa Kuli, tzn. tylko Matka Boska Częstochowska może nas uratować

- podsumował losowanie grup Euro 2024 Zbigniew Boniek.

Boniek nawiązał w ten sposób do niedawnego wywiadu udzielonego przez wiceprezesa PZPN Henryka Kulę "Przeglądowi Sportowemu".

Jan Ciszewski mawiał, że "nadzieja umiera ostatnia" i jestem dobrej myśli, bo widzę, że ta drużyna będzie szła w dobrym kierunku. Są nowi zawodnicy, będą się rozwijali. Myślę, że mamy jeszcze trochę czasu, żeby tę drużynę zbudować, co najmniej cztery mecze. I ja wierzę, że z pomocą tej naszej polskiej gospodyni Matki Boskiej Częstochowskiej uda się

- stwierdził Kula.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#eliminacje Euro 2024 #Euro 2024 #Zbigniew Boniek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wideo