Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Barcelona żegna się z marzeniami o tytule. Przeciętny występ Roberta Lewandowskiego w El Clasico

Piłkarze FC Barcelony przegrali w niedzielnym El Clasico na stadionie Santiago Bernabeu 2:3 z pewnie zmierzającym po tytuł mistrza Realem Madryt. "Bellingham przesądził o tytule w La Liga" - pisze madrycka gazeta "AS". Robert Lewandowski w EL Clasico nie wyróżnił się specjalnie i został przez Xaviego zdjęty z boiska w drugiej połowie meczu z "Królewskimi"

Robert Lewandowski
screen - twitter.com

Zdaniem mediów zawodnicy z Katalonii pokazali w stolicy klasę oraz charakter, ale ostatecznie to "Królewscy" wykonali znaczący krok w kierunku triumfu w La Liga. Dziennikarze z Hiszpanii chwalą dobre przygotowanie fizyczne obu drużyn po wyczerpujących ćwierćfinałach Ligi Mistrzów, rozegranych we wtorek i środę.

El Clasico dla Realu Madryt

Relacjonujące wieczorne starcie w stolicy Hiszpanii rozgłośnie Radio Marca oraz Cadena SER odnotowały wysokie tempo gry i wskazały, że klasyk, który wiele wyjaśnił w sprawie tytułu, mógł się podobać. Stołeczny dziennik "AS" podkreślił, że zdobyty w doliczonym czasie gry gol przez Jude'a Bellinghama, dający wygraną gospodarzom, sprawił, że mistrzostwo Hiszpanii dla Realu jest już niemal pewne.

Bellingham przesądził o tytule w La Liga

- zaznaczyła gazeta sportowa z Madrytu i odnotowała, że Real ma już 11 punktów przewagi nad drugą w tabeli "Barcą".

Hiszpańscy komentatorzy spodziewają się stopniowych zmian w szeregach Barcelony w kolejnych spotkaniach i przewidują, że wraz z oddalaniem się mistrzostwa jej sztab szkoleniowy może testować nowe ustawienia zespołu. Dziennik "Sport" odnotował, że kluczowym momentem meczu okazała się wymuszona kontuzją zmiana Frankiego De Jonga.

Zarówno ta gazeta, jak i inny kataloński dziennik "Mundo Deportivo" z dezaprobatą odniosły się do poziomu sędziowania w El Clasico, a praktycznie przemilczały 64-minutowy występ Roberta Lewandowskiego.  Uważają, że prowadzący spotkanie arbiter Cesar Soto Grado wypaczył rezultat i sędziował na niekorzyść Barcelony.  Wskazały, że sędzia nie tylko nie dostrzegał sytuacji, po których należało odgwizdać rzut karny dla gości, ale z pobłażaniem traktował nieprzepisowe zagrania oraz faule gospodarzy.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#FC Barcelona #La Liga #Real Madryt #Robert Lewandowski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo