Barcelona żegna się z Camp Nou. Inwestycja kosztująca półtora miliarda euro

Stadion Camp Nou na którym od 1957 roku występowali piłkarze Barcelony zostanie częściowo zburzony. Na jego miejscu ma powstać nowy obiekt, a inwestycja w przebudowę będzie kosztować blisko półtora miliarda euro. Drużyna w której występuje Robert Lewandowski w nadchodzącym sezonie będzie rozgrywać swoje spotkania na Stadionie Olimpijskim.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Stadion Camp Nou zostanie przebudowany
fot. twitter.com/FCBarcelona

Władze FC Barcelony rozpoczęły w poniedziałek generalny remont stadionu Camp Nou. W uroczystości poza reprezentantami lokalnych władz oraz inwestorami wziął udział trener zespołu Xavi Hernandez, a także zawodnicy Sergio Busquets oraz Gavi.

To będzie nowe Camp Nou

Podczas uroczystości symbolicznego wkopania w podstawę stadionu flagi klubu prezes FC Barcelony Joan Laporta wyjaśnił, że na terenie Camp Nou przeprowadzone zostaną zaawansowane prace budowlane, w rezultacie których powstanie “nowy obiekt”.

To będzie najlepszy stadion na świecie, adekwatny dla najlepszego klubu na świecie jakim jest Barca, obiekt najbardziej bezpieczny, wygodny i komercyjny

- powiedział w trakcie poniedziałkowej uroczystości.

Dodał, że przebudowany Camp Nou będzie “najważniejszą inwestycją” w Barcelonie od czasu budowy obiektów sportowych na organizowane w tym mieście letnie igrzyska olimpijskie w 1992 roku. Wyjaśnił, że realizacja przedsięwzięcia będzie dwuetapowa. Ma ona potrwać do 125. rocznicy klubu, czyli do 29 listopada 2024 r. Do tego czasu piłkarze “Dumy Katalonii” będą występowali na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie.

Szacuje się, że dzięki inwestycji obejmującej generalny remont Camp Nou, a także niemal całkowitą przebudowę hali widowiskowo-sportowej Palau Blaugrana i sąsiedztwa obu tych obiektów kataloński klub wyda blisko 1,5 mld euro. Większość środków na inwestycje będzie pochodziła z kredytów zaciągniętych w amerykańskich bankach Goldman Sachs i JP Morgan, a także w kilku mniejszych instytucjach finansowych.

Stadion Camp Nou, który dotychczas posiadał 100 tys. miejsc dla kibiców, był już kilkakrotnie remontowany. Jego inauguracja odbyła się 24 września 1957 r. meczem FC Barcelony z reprezentacją Warszawy. Spotkanie wygrał zespół gospodarzy 4:2.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#FC Barcelona #Camp Nou #La Liga

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo