Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Piątek wrócił, Milan wygrał. Dramatyczny mecz na San Siro

Piłkarze Milanu po emocjonującym do ostatnich sekund meczu 35. kolejki Serie A pokonali u siebie Bolognę 2:1. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Krzysztof Piątek, który wrócił do podstawowej jedenastki, po wcześniejszych eksperymentach Gatusso ze składem. Pomimo zwycięstwa media informują, że szkoleniowiec Milanu zostanie zwolniony po tym sezonie.

facebook.com/pjona9official

Do 72. minuty spotkania na San Siro wydawało się, że Milan nie będzie miał kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Prowadził bowiem 2:0 po golach Suso oraz Fabio Boriniego.

Hiszpan pokonał Łukasza Skorupskiego jeszcze w pierwszej połowie strzałem z szesnastu metrów obok słupka, natomiast Borini podwyższył prowadzenie gospodarzy w 67. minucie, gdy dobiegł do piłki odbitej przez polskiego bramkarza i z bliska nie dał mu żadnych szans.

Walczący o utrzymanie w Serie A goście nie ograniczali się jednak do obrony. Już na początku spotkania strzelili gola nieuznanego z powodu nieznacznego spalonego (Rodrigo Palacio). W 72. minucie trafili już zgodnie z przepisami - kontaktową bramkę zdobył Mattia Destro.

Dwie minuty później czerwoną kartkę zobaczył gracz Milanu Lucas Paqueta i Bologna uzyskała jeszcze większą przewagę. Miała kilka szans (raz dobrze w defensywie Milanu spisał się Piątek), ale wynik nie uległ już zmianie.

Na dodatek na koniec spotkania goście zobaczyli dwie czerwone kartki - w ostatnich sekundach doliczonego czasu sędzia usunął z boiska Nicolę Sansone, a po ostatnim gwizdku ukarany został Mitchell Dijks.

Milan ostatnio cieszył się z wygranej blisko miesiąc temu

Piątek, który czeka na gola od 6 kwietnia, pozostał z dorobkiem 21 bramek w sezonie. W klasyfikacji strzelców Serie A zajmuje ex aequo trzecie miejsce (razem z Cristiano Ronaldo). Liderem jest doświadczony Fabio Quagliarella z Sampdorii Genua - 25 trafień.

Dzięki poniedziałkowej wygranej Milan wciąż liczy się w walce o Ligę Mistrzów. Awansował z siódmego na piąte miejsce (awans do LM wywalczą cztery najlepsze zespoły). Ma 59 punktów i traci trzy do czwartej Atalanty Bergamo. Bologna jest piętnasta - ma 37 punktów, pięć przewagi nad strefą spadkową.