Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Poczta Polska wydała znaczek z okazji igrzysk w Pekinie

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy z okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W poniedziałek trafił on do placówek pocztowych w całym kraju w nakładzie 144 tysięcy sztuk.

https://twitter.com/StampsAndSport

Autor projektu, Jan Konarzewski, przedstawił w centralnej części znaczka symboliczny ślad pozostawiony przez narty na śniegu, a tuż obok logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Oprócz znaczka Poczta Polska wydała kopertę, na której obok śladu nart znalazły się symbole siedmiu złotych medali olimpijskich – wszystkich, które w historii 23 startów w zimowych igrzyskach zdobyli reprezentanci Polski.

"Najnowszy znaczek symbolicznie pokazuje obecnie najbardziej popularną wśród kibiców zimową dyscyplinę sportową – skoki narciarskie. Jego innowacyjny charakter oraz prosta i czysta grafika, przypominają 50. rocznicę zdobycia pierwszego polskiego 'złota' w skokach narciarskich przez Wojciecha Fortunę w Sapporo" - powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Reprezentacja Polski na zimowe igrzyska w Pekinie liczy 57 zawodników, a jej największą gwiazdą jest trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch.

Igrzyska w stolicy Chin odbędą się w dniach 4-20 lutego.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Igrzyska Olimpijskie #Poczta Polska #znaczek pocztowy #znaczek Poczty Polskiej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo