„Można nimi budować wizerunek Polski na całym świecie”. Prezydent o organizacji igrzysk

"Dziękuję za wsparcie polskiego sportu, żeby rozwijał się z pożytkiem dla naszego kraju" - powiedział prezydent Andrzej Duda w Zakopanem podczas Gali Ambasadorów Sportu, zorganizowanej przy okazji drugiej edycji Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.

Andrzej Duda w Zakopanem
fot. Przemysław Keler / KPRP via Twitter

W wydarzeniu wzięli udział m.in. minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk i marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Pojawili się też działacze związkowi i sponsorzy.

Prezydent Duda podziękował za zorganizowanie kongresu i zaznaczył, że takie wydarzenia służą m.in. lepszemu przygotowaniu się do organizacji wielkich imprez sportowych, a takim do takich należą m.in. Igrzyska Europejskie, które latem odbyły się w Krakowie i Małopolsce.

"To było najważniejsze wydarzenie sportowe tego roku nie tylko w Polsce, ale i Europie. Zostało przeprowadzone znakomicie" - wskazał prezydent i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do udanej organizacji tej imprezy.

Jak zauważył, Igrzyska Europejskie to wstęp do tego, co zapowiedział w środę w południe - Polska będzie się ubiegać o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

"Byłoby to wydarzenie, które będzie budować wizerunek Polski na całym świecie" - podkreślił Duda.

Kongres w Zakopanem potrwa do czwartku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Andrzej Duda #Zakopane #Gala Ambasadorów Sportu Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki #Igrzyska Olimpijskie 2036

tm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (39)
Anonim 29.09.2023 03:07
Idiotyczny pomysł. Skoro mamy zbędne 100 mld zł to zbudujmy przemysł kosmiczny, albo hyperloop , albo chociaż szkołę wyższą o bardzo wysokim poziomie, można dofinansować służbę zdrowia, wojsko, przepalanie kasy na kilka miesięcy igrzysk w imię leczenia kompleksów?
Srul 29.09.2023 00:23
Ten Duda to niech jedzie i wyspiewuje sto lat Trumpowi i niech se buduje fort trump. Cymbal. Moze se wziac do refrenow ciocie Klocie co zadaje szyku. Bucha, cha, cha, cha.
Anonim 28.09.2023 22:06
Myślę, że bardziej potrzebujemy tak ze 100 rakiet z głowicami termojądrowymi na łodziach podwodnych. One dadzą nam czas by się w spokoju rozwijać, a jeśli nie odbije nam palma, to pewnego dnia, kiedy już Niemcy będą przyjeżdżać na nasze pola by pomagać przy zbiorach naszych szparagów, to wówczas nasze dzieci zastanowią się czy dobudować do istniejącej bazy te parę stadionów i zrobić szopkę na pokaz. Osobiście ucieszę się jeśli również kolejne pokolenie popuka się w czoło słysząc taką propozycję.
Anonim 28.09.2023 16:19
Organizacje typu FIFA, MKOL podpuszczają polityków aby promowali gigantyczne imprezy sportowe, na których zarabiają te organizacje a ludzie dopłacają do interesu miliardy w podatkach. Jak ktoś jest szejkiem Kataru to można ocieplać tak wizerunek, w Polsce lepiej poprawić służbę zdrowia, PKSy czy wojsko
Anonim 28.09.2023 15:21
Sami malkontenci ,defetyści tu komentują ,nie wspominając o Putinowskich Onucach . Jak Polska może się rozwijać skoro tyle minimalizmu i kompleksów niższości siedzi w narodzie ? Dupiarz Czajkowski opowiada publicznie że budowa CPK jest niepotrzebna ,bo to "gigantomania " . A tak w ogóle to wyborcy z PO najlepiej widzieliby Polskę jako zaścianek i skansen świata cywilizowanego.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo