Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Niewiadoma straciła koszulkę i oskarżyła rywalkę na Tour de France: "Straciłam do nich szacunek"

Katarzyna Niewiadoma-Phinney straciła żółtą koszulkę na przedostatnim etapie Tour de France Femmes 2026 po ataku Demi Vollering, ale największe emocje wywołał incydent z udziałem Célii Gery. Polka zarzuciła Francuzce celowe zablokowanie jej przy barierkach tuż przed decydującym podjazdem.

Katarzyna Niewiadoma-Phinney przystępowała do sobotniego etapu jako liderka wyścigu, mając 15 sekund przewagi nad Demi Vollering. Przez większość trasy kontrolowała tempo, jednak na ostatnim podjeździe Holenderka zaatakowała i szybko odjechała zarówno Polce, jak i Elisie Longo Borghini. Niewiadoma ukończyła etap na trzecim miejscu i straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Nieczysta zagrywka rywalki podczas TdF

Największe emocje wywołała sytuacja z początku finałowego podjazdu. Niewiadoma twierdzi, że Célia Gery – zawodniczka FDJ United-SUEZ, drużyny Vollering – celowo zepchnęła ją w kierunku barierek, zmuszając do przerwania pedałowania. Polska zawodniczka była mocno zdenerwowana mówiąc o "dziecinnych zagrywkach rywalek".

Zablokowała mnie przy barierkach. Jeśli chcą rywalizować, niech robią to uczciwie. Straciłam do nich cały szacunek

- przyznała.

Po sobotnim etapie Niewiadoma-Phinney spadła na drugie miejsce i traci osiem sekund do Vollering. Wyścig zakończy się niedzielnym etapem wokół Nicei, gdzie Polka zapowiada walkę do końca: „Wyścig jeszcze się nie skończył. Na pewno chcemy mieć jeszcze coś do powiedzenia.”

Niewiadoma walczy o drugi triumf w Tour de France Femmes – poprzednio wygrała w 2024 roku, a rok później najlepsza była Vollering. W piątek Polka odniosła historyczne zwycięstwo na Mont Ventoux, które dało jej żółtą koszulkę.

Źródło: niezalezna.pl

NAJNOWSZE Sport