Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Makabryczny wypadek podczas meczu hokeja. Gwiazda musiała zakończyć karierę

Fińska gwiazda hokeja na lodzie Sanni Hakala została sparaliżowana po zderzeniu głową ze słupkiem bramki w trakcie ligowego meczu w Szwecji. W mediach społecznościowych ogłosiła zakończenie kariery.

Sanni Hakala musiała zakończyć karierę
screen - instagram.com

Sanni Hakala, hokeistka z Finlandii ogłosiła, że jest sparaliżowana od klatki piersiowej w dół po zderzeniu ze słupkiem bramki podczas meczu ligi szwedzkiej, pomiędzy jej HV71 a Djurgarden IF, który rozgrywany był 24 listopada.

Fatalne zderzenie podczas meczu

Spotkanie zostało odwołane po tym, jak dwukrotna brązowa medalistka olimpijska, która była kapitanem swojej szwedzkiej drużyny, została przewieziona do szpitala na pilną operację. Hakala tuż po zdarzeniu padła na lód, ale była przytomna i mówiła, że odczuwa ból. Szpital Uniwersytecki w Linkoeping ogłosił, że operacja przebiegła pomyślnie, a w komunikacie podano, że poszkodowaną czeka długi okres rehabilitacji

Nadal trudno zrozumieć, co się stało, że uderzenie ze słupkiem bramki spowodowało tak poważne konsekwencje. Nie tylko jestem zmuszona zaprzestać gry w hokeja, co przez wiele lat stanowiło dużą część mojego życia, ale być może będę musiała poruszać się na wózku inwalidzkim przez resztę życia

– napisała 26-latka na platformach społecznościowych. Hakala ujawniła również, że po wypadku ma ograniczone funkcje rąk i dłoni.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#hokej na lodzie #sanni hakala

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo