Magdalena Fręch mistrzynią Polski w tenisie. Pokonała Katarzynę Kawę

Magdalena Fręch zdobyła tytuł mistrzyni Polski w tenisie. W niedzielnym finale pokonała w Bytomiu Katarzynę Kawę 7:5, 6:3.

Magdalena Fręch mistrzynią Polski w tenisie
twitter.com/PZTPolishTour

Kawa była w turnieju rozstawiona z „jedynką”, jej rywalka zajmowała kolejne miejsce. Obie w drodze do finału nie przegrały seta, co zapowiadało wyrównany, zacięty mecz. I taki był, obfitował w długie wymiany piłki, gemy rozstrzygane „na przewagi”.

W pierwszym secie Kawa prowadziła już 5:3, miała w sumie cztery okazje do skończenia tej partii. Wykorzystywała przerwy na zmianę opatrunku na lewym udzie, w końcu w ogóle z niego zrezygnowała. Tymczasem pięć lat młodsza od niej zawodniczka bytomskiego Górnika wyszła z opresji i wygrała seta 7:5. Drugi set był wyrównany do stanu 3:3, potem dwa gemy wygrała Fręch, w kolejnym prowadziła 40:0, ale rozstrzygnęła go dopiero "na przewagi" i mogła się cieszyć ze swojego trzeciego tytułu.

Magdalena Fręch mistrzynią Polski w tenisie

94. mistrzostwa Polski początkowo miały zostać – jak w poprzednich latach – rozegrane z pobliskich Gliwicach, jednak władze tego miasta zrezygnowały z organizacji z powodu pandemii. Na przyjęcie tenisowej elity zdecydowali się działacze obchodzącego 70-lecie istnienia Górnika Bytom. W Bytomiu zabrakło dwóch najwyżej notowanych Polek - Magdy Linette (36. w światowym rankingu) i Igi Świątek (49.). Pierwsza trenuje w USA, „uziemiona” przez pandemię, druga wystąpiła w pokazowych turniejach w szwajcarskim Montreaux i czeskiej Pradze.

W południowym finale singla mężczyzn Daniel Michalski zagra z Kacprem Żukiem. Mistrzostwa Polski są częścią cyklu Lotos PZT Polish Tour.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#magdalena fręch #tenis #Katarzyna Kawa #mistrzostwa Polski

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo