Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

LM: Haaland w gazie. Jedenaście bramek w pierwszych dziewięciu meczach młodej gwiazdy

644 minuty na boisku w dziewięciu pierwszych meczach i 11 strzelonych bramek - to "bilans otwarcia" Erlinga Haalanda na piłkarską Ligę Mistrzów. Dwudziestolatek zadebiutował w niej jesienią 2019 roku, jako zawodnik drużyny Red Bull Salzburg, zdobywając od razu trzy bramki.

Erling Haaland

Pierwszy występ Norwega w Lidze Mistrzów miał miejsce 17 września 2019 roku, kiedy jego Salzburg przejechał się po belgijskim KRC Genk, wygrywając 6-2. Haaland przebywał na boisku do 72. minuty, w tym czasie zdobywając trzy bramki, z czego pierwszą już po dwóch minutach gry. Na swojego pierwszego hattricka potrzebował łącznie 43 minut.

Wyglądało to tak:

Kolejne gole przyszły w następnych meczach grupy E minionej edycji pucharu: jeden z Liverpoolem na Anfield Road, dwa z Napoli u siebie i jeden na wyjeździe, następnie gol w rewanżu z Genkiem. Drugi mecz z Liverpoolem zakończył się porażką 0-2 i był to pierwszy mecz Ligi Mistrzów, w którym Haaland nie wpisał się na listę strzelców.

Wiosnę tego roku Norweg spędził już w Borussii Dortmund, z którą w 1/8 finału trafił na późniejszego finalistę tej edycji, Paris Saint Germain. Francuzi przegrali 1-2 w pierwszym meczu, ale zwycięstwo na swoim terenie 2-0 dało im awans. W pojedynkach Borussi z PSG strzelał tylko jeden zawodnik niemieckiego giganta - Erling Braut Haaland.

We wtorek młoda gwiazda rozpoczęła swój drugi sezon w Lidze Mistrzów or porażki z włoskim Lazio 1-3. Na pocieszenie pozostaje Haalandowi bramka, którą strzelił właśnie on, w 71. minucie meczu.

Źródło: niezalezna.pl, uefa.com, transfermarkt.com