Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Piotr Lisek najlepszy w Madrycie. Polak wyprzedził słynnego Armanda Duplantisa w klasyfikacji generalnej

Piotr Lisek wynikiem 5,70 wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu rangi World Indoor Tour Gold w Madrycie. Polski tyczkarz przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej halowego cyklu, wyprzedzając między innymi rekordzistę świata - Szweda Armanda Duplantisa.

Piotr Lisek
pzla - pzla

Piotr Lisek wygrał po raz drugi w karierze cykl World Indoor Tour. Polski tyczkarz atakował też wysokość 5,80, ale nie zdołał jej pokonać. Drugie miejsce zajął Portugalczyk Pedro Buaro (5,60), a trzeci był Hiszpan Aleix Pi (5,50).

Lisek przed Duplantisem

Reprezentant Polski w cyklu WIT Gold zdobył 25 punktów i miał zdecydowaną przewagę nad czterema tyczkarzami, którzy mają po 10 pkt. Wśród nich jest m.in. Szwed Armand Duplantis. Rekordzista świata w tym sezonie halowym wystartował tylko w trzech zawodach, a w Clermont-Ferrand uzyskał najlepszy wynik w tym roku - 6,02.

Finałowy bieg na 60 m ppł wygrała Devynne Charlton z Bahamów, która czasem 7,68 ustanowiła rekord mityngu. Drugie miejsce wynikiem 7,78 zajęła Holenderka Nadine Visser, a za nią uplasowała się Pia Skrzyszowska. W klasyfikacji generalnej polska płotkarka z dorobkiem 22 pkt znalazła się na czwartej pozycji. Wyprzedziły ją Charlton (28), Nigeryjka Tobi Amusan (27) i Visser (24).

Catalin Tecuceanu wygrał bieg na 800 m czasem 1.45,00 i ustanowił rekord Włoch oraz uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie. Włoski biegacz wygrał też klasyfikację generalną WIT Gold. Mityng w Madrycie zakończył tegoroczny cykl World Indoor Tour Gold. Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w Glasgow rozpoczną się w przyszły piątek 1 marca.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Piotr Lisek #skok o tyczce

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo