Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata w Polsce. Święto królowej sportu w Toruniu

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata w 2026 roku odbędą się w Toruniu - podała w środę World Athletics. Formalnym gospodarzem imprezy będzie cały region - Kujawy i Pomorze. Polska zorganizuje zawody tej rangi po raz drugi. W 2014 roku HMŚ odbyły się w Sopocie.

Polscy lekkoatleci będą mieli okazję zaprezentować się kibicom w Toruniu
fot. Marek Biczyk /PZLA

Decyzję o przyznaniu Polsce organizacji halowych mistrzostw świata podjęła World Athletics. W Toruniu w 2021 roku odbyły się halowe mistrzostwa Europy.

Prestiżowa impreza w Polsce

Powierzenie Polsce organizacji Halowych Mistrzostw Świata 2026 to świetna informacja dla wszystkich kibiców lekkoatletyki. To kolejna impreza sportowa o zasięgu światowym jaka odbędzie się w naszym kraju i zarazem potwierdzenie, że Polska jest uznanym i sprawdzonym organizatorem największych wydarzeń sportowych

– powiedział cytowany przez PZLA minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Halowe Mistrzostwa Świata Kujawy Pomorze 2026 będą drugim tej rangi wydarzeniem w historii polskiej "królowej sportu". W 2014 roku najlepsi zawodnicy globu przyjechali na mistrzostwa świata do Sopotu.

"Jestem przekonany, że Kujawy i Pomorze wzorowo wywiążą się z postawionego celu i w 2026 roku w Arenie Toruń zorganizują najlepsze w historii halowe mistrzostwa świata" – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

jm
Wczytuję ocenę...
Wideo