Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Fantastyczny bieg Natalii Kaczmarek! Jest drugi medal dla Polski na mistrzostwach świata

Natalia Kaczmarek zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Wygrała Marileidy Paulino z Dominikany.

Natalia Kaczmarek była wymieniana w gronie faworytek biegu na 400 metrów

Natalia Kaczmarek była ostatnio w doskonałej dyspozycji, co potwierdziła w biegu półfinałowym w Budapeszcie. 25-letnia polska lekkoatletka uzyskała w poniedziałek czas 49,50 i była szybsza od wszystkich konkurentek.

Natalia Kaczmarek z medalem mistrzostw świata

Chciałam zmęczyć swoje potencjalne rywalki. Mam nadzieję, że wytrzymam i będę w stanie powtórzyć to w finale

- mówiła wówczas Kaczmarek.

Sztuka ta udała się znakomicie. Polka osiągnęła czas 49,57 i zajęła drugie miejsce. Poza zasięgiem rywalek była Marileidy Paulino, która wygrała z dużą przewagą nad resztą stawki 48,76. Brąz zdobyła Sada Williams z Barbadosu 49,60.

Wcześniej Biało-czerwoni wywalczyli w Budapeszcie jeden krążek. Srebrny medal w rzucie młotem zdobył mistrz olimpijski z Tokio - Wojciech Nowicki.

Źródło: niezalezna.pl