Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Co za bieg Pii Skrzyszowskiej! Polka z najlepszym wynikiem na świecie w tym roku

Pia Skrzyszowska uzyskała czas 7,78 w biegu na 60 m ppł podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. Tak szybko w tym roku na świecie nie biegał tego dystansu nikt. Rekord Polski od blisko 43 lat należy do Zofii Bielczyk. Skrzyszowska pobiegła w sobotę zaledwie o... 0,002 s wolniej.

Pia Skrzyszowska liderką światowych tabel po biegu w Łodzi
fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA

Pia Skrzyszowska po raz kolejny udowodniła, że ma fenomenalny talent. 21-letnia Polka uzyskała w Atlas Arenie w Łodzi czas 7,78, a dokładnie 7,772. Pewnie wygrała bieg 60 metrów przez płotki, ale przyznała, że za wolno ruszyła z bloków i widzi szansę na to, aby poprawić swój życiowy rekord.

Fantastyczny bieg Pii Skrzyszowskiej

Mistrzyni Europy z Monachium uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie i stała się główną kandydatką do złotego medalu halowych mistrzostw Europy w Stambule (2-5 marca). Rekord świata w biegu na 60 m ppł należy od 2008 roku do Szwedki Susanny Kallur i wynosi 7,68.

Natomiast rekord Polski jest dość wiekowy. Zofia Bielczyk 1 marca 1980 roku uzyskała w Sindelfingen 7,77. Wówczas był to rekord świata, który dał jej mistrzostwo Europy w hali. Przez 43 lata żadna polska biegaczka nie potrafiła pobić tego rezultatu. Wydaje się, że dla Skrzyszowskiej to tylko kwestia... czasu.

Mityng w Łodzi trwa. Blisko 6 tysięcy kibiców będzie śledziło jeszcze m.in. rywalizację sprinterek na 60 m z Ewą Swobodą, jako główną kandydatką do wygranej. Rok temu w Atlas Arenie dwukrotnie poprawiała ona rekord Polski. Najpierw w eliminacjach uzyskała 7,04, a w finale 7,00. Wynik ten poprawiła jeszcze w Toruniu, gdzie zanotowała miesiąc później 6,99.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Pia Skrzyszowska #Orlen Cup

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo