Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Niesamowity powrót na igrzyska olimpijskie! Wenezuelczyk był na nich 40 lat temu

Wenezuelczyk Leonel Martinez specjalizujący się w strzeleckiej konkurencji trap zakwalifikował się po raz drugi do igrzysk i wystąpi w Paryżu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po raz pierwszy uczestniczył w olimpijskiej rywalizacji… 40 lat temu w Los Angeles w 1984 r.

Leonel Martinez
Twitter.com @insidethegames

60-letni obecnie Martinez zajął drugie miejsce w trapie w Igrzyskach Panamerykańskich trwających w Chile. Wenezuelski Komitet Olimpijski poinformował, że to właśnie doświadczony srebrny medalista, który wywalczył miejsce dla tego kraju, otrzyma nominację i poleci do Paryża w przyszłym roku.

Według portalu nbcsports.com powołującego się na Billy’ego Mallona (OlyMADMen) to druga w historii olimpizmu najdłuższa przerwa w występach na IO.

Rekordzistą jest Japończyk Hiroshi Hoketsu. Po raz pierwszy wystąpił w konkursie jeździeckim skoków przez przeszkody w 1964 roku w Tokio. Po raz drugi był olimpijczykiem po 44 latach przerwy - w Pekinie w 2008 r., gdy miał 67 lat. Zajął wówczas 10. lokatę w drużynowym konkursie ujeżdżenia i 35. miejsce w konkursie indywidualnym. Zakwalifikował się także do kolejnej olimpiady i w Londynie w 2012 r. wystąpił mając ukończone 71 lat.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#strzelectwo #Igrzyska Olimpijskie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo