Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Kryzys polskiego pływania. Nie ma chętnych, by prowadzić kadrę narodową

Polski Związek Pływacki ma problem ze znalezieniem szkoleniowca, który obejmie funkcję koordynatora kadry narodowej przed igrzyskami Tokio 2020. Do rozpisanego konkursu nikt nie przystąpił. Wyznaczono nowy termin upływający 20 listopada.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

Ogłoszenie konkursowe na stronie internetowej PZP pojawiło się 1 października. Na oferty czekano do 31 października, ale żadna nie wpłynęła. Wśród wymogów znajduje się m.in. przedstawienie koncepcji przygotowań do igrzysk Tokio 2020.

"Wyrażam zdziwienie, że nie wpłynęła żadna oferta, dlatego wnioskowałem o wydłużenie terminu. Jeśli ponownie nikt się nie zgłosi, to w porozumieniu z zarządem, brutalnie mówiąc, będę chodził i namawiał. Do igrzysk w Tokio jest coraz mniej czasu i chciałbym, żeby od 1 stycznia ktoś rozpoczął pracę"

- powiedział prezes PZP Paweł Słomiński.

Polskie pływanie nie ma ostatnio dobrej serii. Od igrzysk w Atenach w 2004 roku, kiedy Otylia Jędrzejczak zdobyła jeden złoty i dwa srebrne medale, nikomu nie udało się stanąć na podium olimpijskich zmagań. Natomiast tegoroczne mistrzostwa Europy w Budapeszcie były pierwszymi od 2000 roku, na których biało-czerwoni nie wywalczyli złotego medalu

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#pływanie #PZP #Tokio 2020 #kadra pływaków

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo