Unijni ekoszaleńcy zrujnują Polaków » czytaj w najnowszym numerze #GazetaPolska! Więcej »

Fantastyczny występ Polek w Pekinie. Historyczny medal dla Biało-czerwonych

To był wspaniały występ polskich łyżwiarek w Pekinie. Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zajęły trzecie miejsce w sztafecie na 3000 m podczas trzeciego dnia zawodów Pucharu Świata w short tracku. Wygrały Holenderki przed Koreankami.

Polki po raz pierwszy na podium Pucharu Świata
k_niedzwiedzki - twitter.com

Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska zdobyły brąz w wyścigu na 3000 metrów. To pierwszy tak duży sukces polskiej kobiecej sztafety w short tracku. Biało-czerwone w finale osiągnęły czwarty czas, ale zdyskwalifikowane za przeszkadzanie w zmianie rywalkom zostały Kanadyjki.

Brązowe medale dla Polek

Zwyciężczynie, w składzie: Selma Poutsma, Yara van Kerkhof oraz Michelle i Xandra Velzeboer, uzyskały czas 4.06,722, natomiast drugie na mecie Gilli Kim, Soyoun Lee, Jiyun Park i Suk Hee Shim - 4.07,831. Biało-czerwone kończyły bieg jako czwarte, uzyskując wynik 4.12,003, ale dyskwalifikacja Kanadyjek sprawiła, że zdobyły brązowe medale. To pierwsze w tym sezonie podium reprezentantów Polski w short-tracku oraz pierwsze w historii w tej konkurencji.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Short track #sporty zimowe

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo