Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Dramatyczna dogrywka w finale. Finlandia mistrzem świata w hokeju

Finowie znów na hokejowym szczycie. W finale mistrzostw świata Elity pokonali Szwajcarię 1:0 po dogrywce, a bohaterem został 20‑letni Konsta Helenius. Dzień wcześniej Norwegia zdobyła pierwszy w historii medal.

Hokeiści Finlandii po raz piąty w historii zdobyli mistrzostwo świata Elity. W niedzielnym finale turnieju w Szwajcarii pokonali gospodarzy 1:0 po dogrywce. Wcześniej tego dnia historyczny brąz wywalczyła Norwegia.

Dogrywka rozstrzygnęła finał

Złotego gola w 11. minucie dogrywki w Zurychu zdobył Konsta Helenius. 20‑letni napastnik Buffalo Sabres popisał się znakomitą indywidualną akcją – minął kilku rywali i potężnym, precyzyjnym strzałem przesądził o pierwszym od 2022 roku triumfie Suomi.

Finowie mogli prowadzić już w pierwszej tercji, jednak ich trafienie zostało anulowane z powodu zbyt wysoko uniesionego kija. Szwajcarzy, którzy wciąż czekają na premierowe złoto mistrzostw świata, po raz szósty w historii i trzeci z rzędu zakończyli turniej ze srebrem. Rok temu również przegrali finał po dogrywce 0:1 – wówczas z USA.

Wcześniej w niedzielę Norwegowie zdobyli pierwszy w historii medal MŚ, sensacyjnie pokonując w meczu o brąz Kanadę 3:2 po dogrywce (1:0, 1:0, 0:2, 1:0). Dotychczasowym najlepszym wynikiem Norwegii było czwarte miejsce z 1951 roku.

Źródło: pap, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Sport