Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dawid Janczyk wróci do gry? Kolejny klub może dać mu szansę

Jeden z najbardziej niespełnionych talentów polskiej piłki - Dawid Janczyk - może dostać kolejną szansę powrotu do gry. Niewykluczone, że wiosną spróbuje swoich sił w MKS Ciechanów, klubie z ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej.

Dawid Janczyk
by soccer.ru/gallery/1368, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10546812

Dawid Janczyk swego czasu był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Polsce. Już od 2005 roku (miał wówczas 18 lat) błyszczał w barwach warszawskiej Legii, a świat usłyszał o nim dwa lata później, gdy był najlepszym polskim zawodnikiem podczas Mistrzostw Świata do lat 20 w Kanadzie.

Z Legii szybko wyjechał za granicę. Za 4,2 miliona euro wytransferowano go do CSKA Moskwa. Niestety, kariery za granicą nie zrobił - jak się później okazało, przez uzależnienie od alkoholu. Po powrocie do Polski próbuje wrócić do sportu, lecz do tej pory za każdym razem silniejsze było uzależnienie. W sieci pojawiały się zdjęcia, gdy piłkarz siedzi na bruku na jednym z dworców kolejowych, najprawdopodobniej będąc pod wpływem alkoholu. Ostatnio jeden z lombardów wystawił na sprzedaż medal Janczyka z 2007 roku za trzecie miejsce w lidze rosyjskiej. Ile mógł otrzymać za niego sam piłkarz? Na pewno nie tyle, ile rzeczywiście dla sportowca powinien wart być ten medal...

Mimo kłopotów, Janczyk próbuje wrócić na dobre tory. Niewykluczone, że podjęta zostanie kolejna próba. Informację o tym, że Janczyk znalazł się w kręgu zainteresowania klubu z Ciechanowa podał na Twitterze działacz piłkarski Emil Kot:

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#Dawid Janczyk #MKS Ciechanów

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo