Brązowy medal w hokeju. Łotwa ma dziś wolne

Łotewski parlament zdecydował w niedzielę późnym wieczorem, że 29 maja 2023 r. będzie w kraju dniem wolnym od pracy z okazji zdobycia przez łotewską reprezentację brązowego medalu w mistrzostwach świata w hokeju.

Mecz o brązowy medal
www.youtube.com/@TSN_Sports/screen

Saeima (Sejm) podkreśliła, że od czasu odzyskania niepodległości przez Łotwę hokej jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w kraju.

Naszym obowiązkiem jest utrwalenie tego znaczącego sukcesu łotewskich hokeistów w pamięci narodowej społeczeństwa - dodano. "Wspólne świętowanie tego dnia wzmocni narodową pewność siebie i jedność łotewskiego społeczeństwa" - wskazano.

Zaznaczono też, że dzień wolny od pracy pozwoli Łotyszom przywitać w Rydze drużynę, która wróci do kraju z Finlandii.

W niedzielę w Tampere Łotwa wygrała po dogrywce 4:3 z USA i zdobyła trzecie miejsce w mistrzostwach świata. Ponadto łotewski zawodnik Arturs Silovs został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Jak zaznaczyła ambasada RP, Silovs jest absolwentem Polskiej Szkoły Średniej im. Ity Kozakiewicz w Rydze.

W poniedziałek na Łotwie zamknięte są uniwersytety, szkoły i przedszkola, odbywają się tylko zaplanowane wcześniej egzaminy. Odwołano rozprawy sądowe, nie działają urzędy. Transport publiczny funkcjonuje według rozkładu dni pracujących.

Policja przekazała w poniedziałek, że nocne świętowanie sukcesu minęło spokojnie, nie odnotowano poważnych incydentów.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#sport

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo