Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

15 milionów dla Akademii Legii

Minister Sportu i Turystyki zakwalifikował wniosek Akademii Piłkarskiej Legii o dofinansowanie budowy Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym do planu rocznego na r

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska. Kibice Legii czekają na wychowanków Akademii
Minister Sportu i Turystyki zakwalifikował wniosek Akademii Piłkarskiej Legii o dofinansowanie budowy Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym do planu rocznego na rok 2016. Do Legii trafi 15 mln zł.

W tym roku akademia Legii otrzyma 200 tys. zł, w 2017 roku - 4 mln zł, a w 2018 - 10,8 mln. Dofinansowanie dostanie też Centralny Ośrodek Sportu - na remont szatni i pomieszczeń sanitarnych na Torwarze II przeznaczone zostanie 916 tys. zł.

Legia już od dawna przygotowuje się do budowy akademii z prawdziwego zdarzenia. Ma grunty pod inwestycje i pozwolenie na budowę kompleksu, który powstanie w Książenicach w gm. Grodzisk Mazowiecki. Teraz mistrzowie Polski opracowują dokładne projekty, następnym etapem będzie już wyłonienie wykonawcy inwestycji. 

Jak będzie wyglądać Akademia Piłkarska Legii? Znajdzie się w niej baza treningowa dla pierwszej drużyny i mały stadion piłkarski, na którym mecze będą mogły rozgrywać rezerwy oraz juniorzy. Najważniejsze są jednak boiska z nawierzchnią naturalną i sztuczną, pełnowymiarowe i mniejsze, gdzie wykuwać się będą młode talenty. Do tego m.in. szkoła z bursą, hala sportowa i dofinansowane właśnie centrum badawczo–rozwojowe realizujące prace w zakresie profilaktyki zdrowotnej, leczenia pourazowego, rehabilitacji, czy prewencji kontuzji.

 Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie - dodatek Mazowsze

 

#dotacja #Minister Sportu i Turystyki #akademia #Legia Warszawa #Legia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mch
Wczytuję ocenę...
Wideo