Śląsk Wrocław klubem Żołnierzy Wyklętych

„Partyzancka Armio Wyklęta – Śląsk Wrocław o Was pamięta” – oprawę o takiej treści, trzymaną przez tysiące osób, zaprezentowali kibice wrocławskiej drużyny.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
„Partyzancka Armio Wyklęta – Śląsk Wrocław o Was pamięta” – oprawę o takiej treści, trzymaną przez tysiące osób, zaprezentowali kibice wrocławskiej drużyny. „W przeddzień Święta Żołnierzy Wyklętych Śląsk z klubu czerwonego (jakim był dawno temu), ostatecznie i definitywnie stanie się klubem, który będzie się kojarzył jednoznacznie z walką z komuną. Walką zbrojną. Chwała Bohaterom!” – napisali.

„Cześć i chwała bohaterom!”, „Żołnierze wyklęci – na zawsze w pamięci!” – skandowali kibice w czasie dzisiejszego meczu. Jak podkreślali, oprawa ta ma być symbolicznym końcem kojarzenia wojskowego klubu z tradycjami Ludowego Wojska Polskiego. Oprawę zaprezentowano w czasie meczu, w którym grały dwa kluby wojskowe – Śląsk i Legia Warszawa.

„Śląsk był klubem wojskowym, lecz tego wojska, które za wojsko polskie uważać się nie powinno. Niby było zielone, jak każde wojsko, lecz tak naprawdę było to wojsko czerwone. Komunistyczne. Klub był założony po wojnie, a wówczas już wojska polskiego nie było. Było wojsko <<Ludowe>>” – napisała przed meczem redakcja serwisu FanŚląsk.com.„Jesteście naocznymi świadkami definitywnego końca czerwieni na Śląsku. Pracowaliśmy nad tym długo. W czasach komuny kibice Śląska byli w awangardzie tych, którzy komunie się sprzeciwiali. Czynem. To my (w większości przypadków – wasi starsi koledzy) uczestniczyliśmy w antykomunistycznych demonstracjach. Lądowaliśmy na komendach, byliśmy bici i kopani. Ale potem na meczach skandowaliśmy hasła, za które można było znów wylądować na komendach” – piszą kibice o swojej historii.

Dalej czytamy o tym, z jakim wojskiem ma być odtąd identyfikowany ich klub: „W ten oto sposób chichot historii odrzuci od Śląska wszystko co czerwone, a będziemy czcili tych, do których założyciele Śląska strzelali… Niemal w przeddzień Święta Żołnierzy Wyklętych Śląsk z klubu czerwonego (jakim był dawno temu), ostatecznie i definitywnie stanie się klubem, który będzie się kojarzył jednoznacznie z walką z komuną. Walką zbrojną. Chwała Bohaterom!”.

Cytowany artykuł w całości przeczytać można tutaj: http://www.fanslask.fuckpc.com/?p=9819

 Źródło:

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo