„Kibice Korony Kielce są zniesmaczeni informacjami zamieszczonymi w artykule Pana Pawła Więcka "Szefowa PiS w Świętokrzyskiem wstawiła się za pseudokibicem Legii Warszawa". Jako grupa, która od dłuższego czasu nie jest anonimowa, nie utożsamiamy się ze słowami nieznanego nam osobnika podszywającego się pod anonimowego kibica Korony cytowanego w gazecie. Wszelkie informacje zamieszczane są w prasie poprzez naszych przedstawicieli- członków Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce „Złocisto Krwiści".
Tym samym informujemy, że żaden przedstawiciel mediów, w tym przede wszystkim Pan redaktor Paweł Więcek nie kontaktował się z nami w w/w sprawie. Jesteśmy oburzeni próbami wmieszania nas w przedwyborcze manipulacyjne gierki. Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce „Złocisto Krwiści” od lat niezmiennie stoi na stanowisku całkowitej apolityczności. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż jesteśmy przeciwni obecnym działaniom władz Rzeczpospolitej Polskiej skierowanym przeciwko ruchowi kibicowskiemu w Polsce. To jednak nie ma nić wspólnego z popieraniem lub negowaniem działań imiennych polityków z jakichkolwiek ugrupowań politycznych prowadzących obecnie swoje kampanie przedwyborcze. Nie my jesteśmy od osądzania czy coś jest robione tylko po to by zdobyć wyborców, faktem jednak jest, że zatrzymanie Piotra Staruchowicza podczas uroczystości 67. rocznicy Powstania Warszawskiego jest działaniem skandalicznym.
Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce „Złocisto Krwiści”.