Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zranił kompana nożem i... odwiedził go w szpitalu. Tam został zatrzymany

W Ciechanowie podczas awantury 26-latek zranił nożem swego o dwa lata starszego kolegę. Policja zatrzymała go, gdy przyszedł do szpitala, aby sprawdzić, jak czuje się pokrzywdzony. Obrażenia 28-latka okazały się niegroźne, ale sprawcy napaści i tak grozi do 5 lat więzienia.

Policja polska
Pixabay - Pixabay

Rzeczniczka ciechanowskiej policji asp. Magda Zarembska poinformowała, że kilka dni temu wpłynęło tam zgłoszenie o awanturze, podczas której jeden z jej uczestników został zraniony nożem. Na miejsce wysłano patrol, ale sprawca i poszkodowany uciekli jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy.

Gdy sprawdzano okolicę, szukając uczestników awantury, do ciechanowskiej policji wpłynęło następne zgłoszenie, tym razem o mężczyźnie agresywnie zachowującym się w tamtejszym szpitalu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 26-latek przyszedł odwiedzić kolegę zranionego nożem.

"Spostrzegawczość i dociekliwość policjantów dała im podstawy do tego, aby podejrzewać, że to 26-latek mógł być sprawcą. Mężczyzna był pijany, miał ślady krwi, a w kieszeni jego spodni mundurowi znaleźli nóż" – powiedziała asp. Zarembska. Dodała, że wkrótce okazało się, że przebywający w szpitalu 28-letni pacjent to zraniony nożem uczestnik zgłoszonej wcześniej awantury, przy czym "na szczęście rana nie zagrażała jego życiu i zdrowiu".

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policja zatrzymała 26-latka.

"Zebrany materiał dowodowy, w tym oględziny, zeznania świadków i pokrzywdzonego pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu uszkodzenia ciała" – powiedziała rzeczniczka ciechanowskiej policji. 26-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#atak nożownika #nożownik #Ciechanów

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo