Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Znamy wyniki sekcji zwłok Henryka Ciocha

Podczas sekcji zwłok sędziego Trybunału Konstytucyjnego Henryka Ciocha stwierdzono cechy niewydolności krążeniowo-oddechowej - poinformował dziś rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński. Dodał, że wstępne wyniki sekcji nie wskazują, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Henryk Cioch
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Ostatecznie co do przyczyny śmierci biegli wypowiedzą się w opinii końcowej po zapoznaniu się z dokumentacją dotyczącą stanu zdrowia zmarłego. Nie stwierdzono żadnych urazów, ani innych okoliczności wskazujących na to, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie

 - powiedział Łapczyński.

Sekcję zwłok przeprowadzono na polecenie warszawskiej Prokuratury Okręgowej. O znalezieniu ciała sędziego poinformowano w środę.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci sędziego. Prokuratura już w środę, po jego wszczęciu informowała, że na ciele sędziego nie ujawniono żadnych obrażeń; nie ma też dowodów wskazujących na udział osób trzecich.

- Przyjęta kwalifikacja jest kwalifikacją roboczą przyjmowaną przez prokuratora w tego typu przypadkach, to znaczy w sytuacjach gdzie przeprowadzone wstępne czynności nie wskazują, że do śmierci osoby przyczyniły się osoby trzecie, ale zachodzi konieczność pełnego wyjaśniania przyczyny śmierci, w tym m.in. poprzez uzyskanie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej

 - mówił wówczas Łapczyński.

Henryk Cioch zmarł w środę 20 grudnia.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Henryk Cioch #sekcja zwłok #henryk cioch nie żyje #prokuratura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo