Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Oświadczenie Szafarowicza ws. hejtu. „Zaplanowana i z żelazną konsekwencją prowadzona nagonka”

Oskar Szafarowicz odpowiedział na falę hejtu z jaką spotyka się na skutek nagonki totalnej opozycji i sprzyjających i mediów. Młody działacz otrzymuje groźby śmierci, a ogarnięci szaleńczym amokiem internauci, dziennikarze i politycy chcą wyrzucenia go z uczelni. - To, co wydarzyło się w przeciągu ostatnich dni, nosi znamiona zaplanowanej i z żelazną konsekwencją prowadzonej nagonki. A tragiczna śmierć świętej pamięci młodego człowieka stała się jedynie pretekstem do jej rozpoczęcia - powiedział.

Oskar Szafarowicz
Facebook/@Oskar_Szafarowicz

Uniwersytet Warszawski postanowił ulec presji środowisk, które domagają się usunięcia ze studiów Oskara Szafarowicza, w związku z wpisami, jakie zamieścił w grudniu na Twitterze. "Podjęliśmy 4 marca stosowne kroki dla wyjaśnienia tej sprawy, zgodnie z procedurami obowiązującymi na Uniwersytecie Warszawskim" - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Akcję tę skomentował podczas konferencji prasowej Oskar Szafarowicz. - To, co wydarzyło się w przeciągu ostatnich dni, nosi znamiona zaplanowanej i z żelazną konsekwencją prowadzonej nagonki. A tragiczna śmierć świętej pamięci młodego człowieka stała się jedynie protestem do jej rozpoczęcia. Najbardziej ubolewam nad tym, że wzbierająca fala hejtu i nienawiści dotyka moją rodzinę. Obawiam się o moich najbliższych - zaznaczył. 

W tym momencie Oskar Szafarowicz przytoczył fragmenty wiadomości, które otrzymuje: "ludzie tej k**wie nie wybaczą, jak się powiesi, otworzymy szampania", "mam nadzieję, że  po zmianie tej p****olonej władzy, będziesz poruszał się kanałami śmieciu", "ty k***o, mały śmieciu, jesteś współodpowiedzialny śmierci, wy*******aj z polityki", "ty pisowski śmieciu, masz krew na rękach", "odpowiesz za to p***usiu". A także te, które trafiają do jego mamy: "zajmij się swoim synem pisowskim śmieciem".

- Do zorganizowanej akcji dyskredytacji poza politykami i dominującymi w naszym kraju mediami, włączono również środowisko społeczności akademickiej, mojego uniwersytetu. Wysyłane żądania usunięcia mnie z uczelni, przywołują najczarniejsze momenty z  historii Uniwersytetu Warszawskiego. Dlatego zwracam się z apelem o zaprzestanie tej akcji hejtu i dyskryminacji, zanim nie zdarzy się kolejna tragedia 

- podkreślił. 

Skala hejtu, która spadła na młodego działacza jest wręcz niewyobrażalna. Jest on atakowany nie tylko przez anonimowych internautów, ale także przez dziennikarzy takich jak Tomasz Lis, słynących z ogromnego hejtu i wulgarnego języka,  którzy teraz postanowili bawić się w rzekomą walkę z "hejtem". 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Oskar Szafarowicz #hejt #nienawiść

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Wideo