Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zerwał tęczową flagę sprzed klubu w Legnicy. Terytorialsi odpowiadają na medialne insynuacje

W mediach społecznościowych pojawiło się niedawno nagranie przedstawiające człowieka zrzucającego tęczową flagę sprzed jednego z klubów w Legnicy. Część redakcji zaczęło spekulować, że mężczyzna z nagrania to żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. - Osoba ujawniona w materiale portalu „TULEGNICA” nie jest i nigdy nie była żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował dzisiaj w przesłanym portalowi niezalezna.pl dementi kpt. Witold Sura, rzecznik Terytorialsów.

pixabay.com/Sasel13; Facebook.com/La Melisa Club

We wtorek po południu jeden z legnickich klubów zamieścił na Facebooku informację z nagraniem wideo, które przedstawiało mężczyznę zrzucającego tęczową flagę sprzed budynku klubu.

- Jak widać, porządnemu Panu przeszkadza to, że nasz klub akceptuje wszystkich gości niezależnie od płci, wyznania czy orientacji. Koszty nie są duże, bo ok. 350-500 zł, ale nie będziemy akceptować takiego zachowania - napisano na stronie facebookowej klubu "La Musica Club" w Legnicy.

W środę klub zamieścił informację, że "policja prawdopodobnie zna już personalia" mężczyzny.

Temat podchwyciły media - zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie. W środowe popołudnie, portal tulegnica.pl zawarł w swoim tekście następującą informację:

"Dzięki zaangażowaniu internautów chuligan, który zerwał tęczową flagę znad wejścia do La Musica Club w Legnicy, został namierzony. Na swoim facebookowym profilu pozuje w mundurze Wojsk Obrony Terytorialnej".

Cytowany w tekście rzecznik WOT, kpt. Witold Sura, stwierdził, że jeśli informacja się potwierdzi, to konsekwencją będzie wydalenie ze służby.

Doniesienia o domniemanej przynależności mężczyzny do WOT powieliły media ogólnopolskie.

Dziś rano, w dementi przesłanym redakcji niezalezna.pl, kpt. Sura oświadczył, że osoba ujawniona w materiale portalu „TULEGNICA” nie jest i nigdy nie była żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

 Źródło: tulegnica.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo