Zachodniopomorskie: Zakaz połowu ryb w Odrze

Od 13 sierpnia do 30 września obowiązuje całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na całym zachodniopomorskim odcinku rzeki Odry oraz na Jeziorze Portowym – poinformował Urząd Marszałkowski. Uchwałę, w trybie pilnym, podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/BarbaraJackson

"W obliczu katastrofy ekologicznej na Odrze, w dbałości o życie i zdrowie wędkarzy i ich rodzin, wydajemy całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb" - poinformował marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak dodał "apelujemy także do mieszkańców regionu o szczególną ostrożność, o niewchodzenie do rzeki". Zakaz obejmuje cały odcinek rzeki Odry (obwody rybackie rzeki Odry – nr 3, 4, 5) na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz Jezioro Portowe.

Uchwałę, w trybie pilnym, w piątek podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało smsowy alert do części mieszkańców województwa zachodniopomorskiego o zanieczyszczonej wodzie w Odrze i zbiornikach, przez które przepływa.

Alert został wysłany w związku wnioskiem wojewody zachodniopomorskiego dotyczącego zagrożenia ekologicznego.

"Uwaga! Zanieczyszczona woda w Odrze i zbiornikach, przez które przepływa. Nie wchodź do wody i nie korzystaj z niej. Nie jedz i nie łów ryb. Śledź komunikaty"

- poinformowano w komunikacie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo