Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Za nami pierwszy dzień XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej". Co się działo w Sulejowie?

Pierwszy dzień XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" już za nami. Podczas spotkania w Sulejowie odczytano listy od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Z klubowiczami na miejscu spotkał się między innymi marszałek senior Antoni Macierewicz.

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

W Sulejowie rozpoczął się w piątek XVI Zjazd Klubów Gazety Polskiej. List do uczestników zjazdu skierował prezydent RP Andrzej Duda. 

Kluby "Gazety Polskiej" to jedna z największych w naszym kraju organizacji pozarządowych o ogromnym znaczeniu w polskim życiu publicznym. Tworzą Państwo wielkie środowisko ludzi głęboko przejętych losami Ojczyzny. Środowisko żarliwych patriotów pieczołowicie zachowujących nasze narodowe dziedzictwo, walczących o prawdę i wolność słowa, kultywujących polską pamięć i tożsamość oraz zabiegających o umacnianie suwerenności, godności i znaczenia Rzeczypospolitej w świecie XXI wieku

- napisał prezydent Andrzej Duda.

Do klubowiczów zwrócił się również wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego list odczytał Krzysztof Sobolewski.

Chciałbym z całego serca Państwu podziękować za wszystko, co do tej pory uczyniliście i co czynicie na rzecz pomyślności naszej Ojczyzny, dla dobra polskiej sprawy. Pragnę wyrazić Państwu moją najgłębszą wdzięczność za to, że jesteście. Za to, że od tylu lat czuję bicie Państwa patriotycznych serc oraz wsparcie, którym zawsze hojnie mnie obdarowywaliście, zwłaszcza w chwilach dla mnie najtrudniejszych - tuż po Tragedii Smoleńskiej oraz w czasie naszej walki o godne upamiętnienie Poległych”

- dziękował Jarosław Kaczyński.

„Gorąco dziękuję Państwu za to, że Polska zawsze może na Was liczyć jak na Zawiszę, że bez względu na okoliczności jesteście gotowi stanąć w pierwszym szeregu do walki o najważniejsze dla Rzeczypospolitej sprawy, że ofiarnie, z pełnym oddaniem służycie - powtórzmy za księdzem Skargą - najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej. Bóg, Państwu, zapłać!”

- dodał prezes PiS.

Gościem XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Sulejowie był Antoni Macierewicz.

Polska dziś ratuje Europę swoim bohaterstwem, taka jest prawda. Musimy być jej godni, musimy stać na tym poziomie. Musimy poświęcać swoje życie dla niepodległości Polski i nie dawać się okłamać, nie wpadać w pułapkę oszustwa, nawet jeżeli płynie ono z ust najbardziej radykalnie podpisujących się ludzi

- mówił Antoni Macierewicz.

- Mam swoje lata, ale całe moje życie w okresie okupacji sowieckiej było marzeniem o takich czasach, jakie przeżywamy dziś: takich, które dają możliwość pracy dla niepodległości Polski. Mamy największą szansę, jaka powstała dla Polski w ciągu ostatnich setek lat: zbudować naprawdę potęgę narodu polskiego. Nikt nie miał takiej szansy od dziesiątków lat, od stuleci! 

- dodał marszałek senior Sejmu IX kadencji.


W programie zjazdu są m.in. panele tematyczne poświęcone: polityce zagranicznej, gospodarce, polityce prorodzinnej, edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży oraz zagrożeniom covidowym w Polsce. Nie zabraknie także bieżących spraw klubów. 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wideo