Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Znowu karuzela VAT. Szajka wyłudziła ponad 1,3 mln zł

Sąd Okręgowy w Sosnowcu zajmie się sprawą 21 osób podejrzanych o udział w procederze wyłudzenia ponad 1,3 mln zł podatku VAT - w oparciu o mechanizm tzw. karuzeli podatkowej. Prokuratura zarzuca im popełnienie łącznie 76 przestępstw.

PIeniądze, złotówki
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Jak poinformowała prokuratura, grupa popełniała przestępstwa związane z mechanizmem oszustwa podatkowego z wykorzystaniem znikającego podatnika (tzw. karuzela VAT), którego przedmiotem były wyroby funeralne, m.in. trumny.

Prokurator oskarżył 21 osób o popełnienie łącznie 76 przestępstw m.in. wystawianie nierzetelnych faktur VAT, pranie pieniędzy, podżeganie do popełnienia tych przestępstw oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Członkowie grupy mieli brać udział w łańcuszkowej, fikcyjnej sprzedaży wyrobów funeralnych, których obrót dokumentowali poprzez wystawienie fałszywych faktur VAT. Mieli także sporządzać nierzetelne deklaracje VAT i występować do Urzędów Skarbowych o zwrot nadwyżki lub zaniżać podatek VAT należny Skarbowi Państwa.

Według śledczych grupa przestępcza wystawiła łącznie ok. 260 faktur na sumę ponad 63,6 mln zł. W konsekwencji miała okraść Skarb Państwa na kwotę ponad 1,3 mln zł. Okazało się również, że kolejne 3 mln zł planowała wyłudzić, jednak Urzędy Skarbowe odmówiły zwrotu rzekomo nadpłaconego podatku VAT.

W toku śledztwa, które prowadzone było przez Centralne Biuro Śledcze Policji Zarząd w Katowicach i Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach, na poczet kar grzywien i obowiązku naprawienia szkody, zabezpieczono pieniądze w różnych walutach, zegarek, nieruchomości oraz wierzytelności z tytułu otrzymywanego wynagrodzenia i emerytury o łącznej wartości 2 mln zł.

21 oskarżonym grozi nawet 15 lat więzienia oraz grzywny na ponad 16,1 mln zł.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#VAT #wyłudzenie #sąd #śląskie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo