Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zmiany w olsztyńskim PiS. Odwołano zarząd miejski

Pełnomocnik PiS w okręgu 86 poseł Iwona Arent poinformowała o odwołaniu zarządu miejskiego PiS w Olsztynie z jego przewodniczącym Dariuszem Rudnikiem. - Obecnie na czele miejskich struktur będzie stał radny miejski Jarosław Babalski (PiS) - podała poseł Arent.

Zdjęcie ilustacyjne
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

- Prezes PiS powołał mnie na nowego pełnomocnika okręgu 86. obejmującego powiaty: olsztyński, szczycieński i nidzicki. W związku z tym nałożył na nas nowe zadania organizacyjne przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi. Wczoraj wieczorem podjęłam decyzję o odwołaniu komitetu miejskiego PiS w Olsztynie. Powołałam na pełnomocnika - przewodniczącego miejskich struktur PiS Jarosława Babalskiego. Otwieramy się na nowe pomysły, nowe środowiska

 - powiedziała podczas konferencji poseł Arent.

Wyjaśniła, że nowe zadania związane z wyborami wymagają nowych ludzi. "Zapraszamy do współpracy. Potrzebna jest nowa krew i ludzie chętni do ciężkiej pracy oraz dobrej współpracy" - mówiła poseł Arent.

W skład odwołanego zarządu miejskiego PiS wchodzili: przewodniczący Dariusz Rudnik, wiceprzewodniczący Krzysztof Narwojsz oraz Anna Bukowska. "Zmiany zostały przyjęte z pełnym poparciem członków PiS. Oklaskami został przyjęty też nowy pełnomocnik Jarosław Babalski. Jest to zmiana oczekiwana w środowisku Prawa i Sprawiedliwości. Także środowiska, które współpracowały z nami albo będą chciały współpracować docenią te zmiany" - mówiła Arent.

Nowy pełnomocnik Jarosław Babalski podkreślił, że zmiany kadrowe to naturalny proces w partii.

- Proszę się nie doszukiwać jakichś podtekstów. Są nowe wyzwania, są nowe zadania i pani poseł zdecydowała, że trzeba wyznaczyć innych ludzi. Mam nadzieję, że sprostam

 - wskazał Babalski.

Jarosław Babalski jest radnym klubu PiS w radzie miejskiej Olsztyna. Jest pełnomocnikiem wojewody warmińsko-mazurskiego do spraw administracji zespolonej i niezespolonej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Olsztyn #PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo