Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zmiany cen biletów PKP. Na "wszystkie klasy i rodzaje pociągów"

W ciągu kilkudziesięciu godzin ogłosimy zakres zmian w cenniku biletów kolejowych - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że chodzi o wszystkie klasy i rodzaje pociągów w PKP.

Zdjęcie ilustracyjne
By Jakub "flyz1" Maciejewski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42446531

Podczas konferencji prasowej Müller powiedział, że prowadzone przez rząd prace w temacie zmian cen biletów kolejowych dotyczą "wszystkich klas i wszystkich rodzajów pociągów w PKP". Zaznaczył, że o tym, jaki będzie zakres zmian cenowych, rząd poinformuje "w ciągu kilkudziesięciu godzin".

Od 11 stycznia obowiązuje nowy cennik biletów PKP Intercity. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Podwyżkę cen biletów przewoźnik uzasadnił wzrostem cen prądu.

W zeszły wtorek premier Morawiecki zapowiedział, że ws. cen biletów kolejowych w najbliższych dniach będzie rozmawiał z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury. W poniedziałek premier poinformował, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rząd chce doprowadzić do tego, aby nastąpił powrót do niskich, wcześniejszych cen przejazdów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PKP #pociągi #ceny biletów

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo