Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Zaginiona 16-latka odnaleziona... w samolocie do Nowego Jorku!

Rodzice 16-latki z przerażeniem zgłosili na policję jej zaginięcie. Szybko udało się odnaleźć dziewczynkę: była ona wówczas... w samolocie do Nowego Jorku. Nie zdążyła jednak zrealizować planów o zwiedzaniu USA, bo zatrzymano ją na lotnisku i wsadzono w powrotny samolot do stolicy Polski.

Samolot Dreamliner
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Do policji w Rawie Mazowieckiej zgłosili się rodzice 16-latki, mieszkanki powiatu tomaszowskiego, których córka bez ich zgody - jak przypuszczali - wyleciała do Stanów Zjednoczonych.

Z informacji od rodziców wynikało, że córka miała znajdować się u koleżanki i u niej nocować. Gdy dziewczyna przestała odbierać telefon, zaniepokojona matka sprawdziła, że brakuje dokumentów jej dziecka, w tym paszportu. Nastolatka od jakiegoś czasu wspominała, że chciałaby zwiedzać świat i bardzo podobają jej się Stany Zjednoczone Ameryki

– relacjonowała rzeczniczka rawskiej policji asp. Agata Krawczyk.

Dla policji stało się jasne, że dziewczyna może próbować spełnić swoje podróżnicze marzenia.

"Gdy rodzice skontaktowali się z koleżanką 16-latki, okazało się, że ich dziecko bez wiedzy rodziców uzyskało zezwolenie ESTA i bilety w obie strony" - podkreśliła rzeczniczka. "Policjanci ustalili, że z lotniska w Warszawie wystartował samolot do Nowego Jorku, na pokładzie którego znajduje się poszukiwana nastolatka. Okazało się, że funkcjonariusze mają zaledwie 3 godziny, aby uniemożliwić jej opuszczenie lotniska w USA" - przekazała.

Kiedy nastolatka wylądowała w Nowym Jorku została objęta opieką przez pracowników przewoźnika i pod ich nadzorem umieszczona w samolocie powrotnym do Polski. W Warszawie 16-latka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę rodziców

– podsumowała asp. Krawczyk.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Nowy Jork #samolot #zaginiona nastolatka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo