Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

„Wygląda jakby przeszedł tu armagedon”. W tym regionie zniszczenia po wichurze są ogromne!

Wiele szkód w województwie łódzkim wywołał silny wiatr, który wiał w regionie w nocy ze środy na czwartek. Zerwanych zostało nawet kilkadziesiąt dachów, połamane konary drzew i przewrócone ciężarówki blokują drogi. Trudna sytuacja jest m.in. w gminie Błaszki w pow. sieradzkim.

W gminie Błaszki doszło do ogromnych zniszczeń
fot. facebook.com

Ostatniej nocy w regionie łódzkim wiało w porywach z prędkością ponad 100 km/h.

"Niestety prognozy sprawdziły się niemal w stu procentach. Nad naszym województwem przetoczyła się silna struktura liniowa prawdopodobnie z wbudowanymi superkomórkami siejącymi zniszczenia! Prędkość wiatru lokalnie mogła przekraczać 100-120km/h! Niestety notujemy bardzo dużo szkód związanych z niszczącym wiatrem. Zerwanych jest wiele dachów oraz są przerwy w dostawie prądu"

– poinformowali "Łowcy Burz" z łódzkiego.

Dużo informacji o szkodach dociera z gminy Błaszki w pow. sieradzkim. Bardzo silny wiatr zerwał tu wiele dachów z budynków mieszkalnych, wyrwane zostały drzewa.

Jak powiedział "Dziennikowi Łódzkiemu" burmistrz Błaszek Piotr Świderski najgorzej jest w Smaszkowie, Aleksandrii i Wójcicach. "Jestem w trakcie objazdu tych miejscowości. Wygląda jakby przeszedł tu armagedon. Pozrywane są i ponadrywane dachy z domów oraz budynków gospodarczych. Teraz trwa akcja zabezpieczenia plandekami, które pożyczamy także z Sieradza. Na miejscu pracują jednostki strażackie z naszej oraz sąsiednich gmin" – poinformował.

Po szalejących w Łódzkiem wichurach i towarzyszące im burzach strażacy odebrali już blisko zgłoszeń.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Najwięcej zgłoszeń odebraliśmy w pow. kutnowskim – ponad 150, w pow. łowickim i zgierskim – ponad 80. Duża część tych interwencji dotyczy uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Część zgłoszeń dotyczy również połamanych konarów i drzew, które blokują drogi i spadają na linie energetyczne

– przekazał rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Silne podmuchy wiatru przewróciły na drogi samochody ciężarowe. Z tego powodu zablokowana jest autostrada A1 między węzłami Piotrków Tryb. Zachód i Tuszynem. Autostrada A2 jest zaś częściowo nieprzejezdna. Na 327. km między węzłami Emilia i Wartkowice, na jezdni w stronę Poznania leżąca ciężarówka blokuje połowę jezdni. Ruch prowadzony jest tam jednym pasem.

Przewrócone drzewo tarasuje drogę krajową nr 43 w miejscowości Kałuże. To odcinek między Wieluniem a Częstochową. Z kolei między węzłami Polichno i Wolbórz na S8 pojazd ciężarowy blokuje przejazd w stronę Warszawy stojąc w poprzek jezdni po uderzeniu w bariery. W pow. zgierskim powalone gałęzie drzew utrudniają przejazd dk 91 w stronę Zgierza.

W Piotrkowie Tryb. straż usuwa powalone drzewa m.in na ul, Krętej, która była całkowicie zablokowana. W wielu miejscach nie ma prądu. Na wiele utrudnień napotkali też podróżujący autobusami i tramwajami w Łodzi. Z powodu drzew tarasujących ulice ruch autobusów linie 57, 70, 81, 72A, 85 i 60 został skierowany objazdem.

- Z powodu panujących warunków atmosferycznych występują zatrzymania ruchu, zmiany tras, w związku z czym tramwaje/autobusy kursują opóźnione. Przewrócone przez wiatr drzewa tarasują przejazd i uszkodziły sieć trakcyjną

 – poinformował łódzki przewoźnik.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#silny wiatr #wichura

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (19)
Anonim 17.02.2022 13:44
spoko, spoko, tutaj z tego co widzę jeszcze lepszy huragan się szykuje, ten już nad wyspami przeszedł, ten nowy jest tam oczekiwany jutro, czyli do Polski dotrze koło soboty-niedzieli. Wiatr ma być dużo większy.
Anonim 17.02.2022 11:20
Polski ład przechodzi przez Polskę
Anonim 17.02.2022 11:59
To wyp******** z Polski. Nie korzystacie z tego Polskiego ładu, z obniżek podatków, VAT, 500+ I wielu innych. POlszewickie śmieci wynocha z naszej Ojczyzny, do dojczlandu. Tylko zabierz folksdojcza tuSSka darmozjadzie.
Ula 17.02.2022 12:06
Ten akurat przysłany z zachodu.
Zdziechosław 17.02.2022 12:37
  • Komentarze: 458
11.20 gnoju, tysiące ludzi poszkodowanych a ty ludzkie ścierwo jaja sobie robisz
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo