Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Weekend z piękną pogodą

W piątek nad Polskę napływać będzie ciepłe powietrze. "W pierwszej kolejności odczują to mieszkańcy południowo-zachodniej części kraju. W ciągu dnia temperatura osiągnie tam 30 st. C" - poinformowała synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak podała synoptyk, w piątek nad ranem - szczególnie na północnym wschodzie i w kotlinach Sudeckich - może wystąpić krótkotrwała mgła ograniczająca widoczność do 500 m.

Na wschodzie kraju temperatura w nad ranem spadnie do 9 st. C. Odczują to szczególnie mieszkańcy Suwalszczyzny i Podlasia. Natomiast na pozostałym obszarze kraju termometry wskażą nad ranem od 11 st. C w rejonach podgórskich do 16 st. C nam morzem.

W ciągu dnia będzie także pogodnie, jedynie miejscami pojawi się nieco chmur i zachmurzenie wzroście do umiarkowanego. Synoptyk uspokoiła jednak, że te chmury nie spowodują żadnych opadów deszczu, nawet przelotnych. "Przelotnych opadów deszczu spodziewamy się jedynie w Tatrach" - zastrzegła synoptyk.

Poinformowała również, że w ciągu dnia będzie robić się coraz cieplej. "W pierwszej kolejności odczują to mieszkańcy południowo-zachodniej części kraju, ponieważ temperatura w ciągu dnia osiągnie tam 30 st. C" - zaznaczyła. Nieco chłodniej będzie na pozostałym obszarze kraju. Termometry pokażą od 23 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, do 26 st. C na Wschodzie i 28 st. C na Zachodzie.

Ładny weekend

Synoptyk wyjaśniła także, że obserwujemy początek nadciągającej nad Polskę fali ciepłego powietrza. Nie będzie to jednak fala o dużym natężeniu, ponieważ już w sobotę zrobi się nieco chłodniej, termometry wskażą o 1-2 st. C mniej, niż w piątek.

W kolejnych dniach fala ciepła przesunie się na południowy wschód kraju i tam pojawią się temperatury sięgające 30 st. C. "Nie prognozujemy w tej chwili wyższych temperatur" - zastrzegła Dąbrowska. Poinformowała równocześnie, że fala gorącego powietrza potrwa do poniedziałku włącznie, natomiast od wtorku nastąpi zmiana pogody. "Niestety będzie już trochę chłodniej" - dodała.

Tymczasem weekend zapowiada się pogodnie, choć ze zmiennym zachmurzeniem. W sobotę z zachodu na wschód kraju będzie przechodził front, a wraz z nim pojawi się strefa miejscowych przelotnych opadów deszczu i burz. "Jeszcze w niedzielę front będzie pozostawał na południowym wschodzie i tutaj pojawią się przelotne opady deszczu i burze" - dodała. "Ale tam, gdzie frontu nie będzie, będzie naprawdę ładnie" - zapewniła

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#IMGW #słonecznie #pogoda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo