Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Toczą się przeciw niej postępowania, ale nic to... Ewa Wrzosek chce być Prokuratorem Krajowym

"Dobrze wiem, jak to jest mieć ponad setkę spraw w referacie, tygodniowe dyżury i żadnego wsparcia z góry. Dlatego tą drogą zwracam się o obdarzenie mnie zaufaniem" - napisała na Twitterze prokurator Ewa Wrzosek, informując o swoim starcie w konkursie na Prokuratora Krajowego. Przypomnijmy, że przeciwko Wrzosek toczą się postępowania i prokuratura chciała jej postawić zarzuty.

Ewa Wrzosek
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Została ona zawieszona w czynnościach służbowych w grudniu 2022 roku. Wówczas wszczęto wobec niej także postępowanie dyscyplinarne oraz skierowano do SN wniosek o uchylenie jej immunitetu. Jak dotąd nie usłyszała ona zarzutów dyscyplinarnych i immunitetu nie straciła, ale sprawy te są wciąż w toku. Chodzi o "przekazanie osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełnianie obowiązków służbowych i zaangażowanie się w działalność polityczną". Szerzej o sprawie pisaliśmy w poprzednim artykule na temat pani prokurator, gdy mimo tych poważnych przecież zarzutów, Adam Bodnar powołał ją do Krajowej Rady Prokuratorów.

Okazuje się, że aspiracje Ewy Wrzosek są jeszcze większe i wystartowała ona w ogłoszonym przez Bodnara konkursie na Prokuratora Krajowego.

Stawką konkursu na Prokuratora Krajowego jest nowa prokuratura. Taka, która surowo i zdecydowanie rozliczy wszechobecną bezkarność ubiegłych lat, naprawi krzywdy i odzyska zaufanie Obywateli. Nie będziemy walczyć ze sobą. Walczymy o nową jakość, na którą Polska czeka! Dobrze wiem, jak to jest mieć ponad setkę spraw w referacie, tygodniowe dyżury i żadnego wsparcia z góry. Dlatego tą drogą zwracam się o obdarzenie mnie zaufaniem, a następnie surowe rozliczenie z podejmowanych działań

– napisała na Twitterze, zwracając się do prokuratorów o wyrażenie poparcia jej kandydatury.

Podpisów z podparciem od prokuratorów potrzebuje pięćdziesięciu - na razie przekazała informację o pierwszym podpisie.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Ewa Wrzosek #Adam Bodnar #Prokuratura Krajowa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo