Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Solidarność chce kontroli w supermarketach Intermarche

We wtorek zdecydujemy o wniosku do inspekcji pracy o przeprowadzenie kontroli w dużych marketach, które mimo zakazu handlu w niedzielę, 6 lutego były otwarte - powiedział rzecznik Solidarności Marek Lewandowski. Dodał, że chodzi o francuską sieć Intermarche.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Pierwsze o sprawie informowało w poniedziałek Radio Zet, gdzie Lewandowski mówił, że Solidarność chce kontroli inspekcji pracy w marketach, które były otwarte w niedzielę 6 lutego, bo "przemieniły się w dworce autobusowe, inne przybrały funkcję działającej siedem dni w tygodniu czytelni".

Rzecznik Solidarności wskazał, że chodzi o sieć Intermerche. Jak mówił, do Związku dotarły informacje o co najmniej kilku tego typu przypadkach. "To jest bezczelne obchodzenie prawa, dlatego chcemy kontroli w tych placówkach" - zaznaczył.

Podkreślił, że prawo zabrania sprzedaży alkoholu na dworcu. "Na pewno będziemy też starać się o to, by konkretnym placówkom handlowym odbierać koncesję na sprzedaż alkoholu, skoro chcą być kasami biletowymi" - dodał.

We wtorek 1 lutego weszła w życie nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, ograniczająca możliwość omijania zakazu przez sieci, które podpisywały umowy z firmami kurierskimi i pocztowymi umożliwiając w swoich placówce odbiór przesyłek.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo