Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Rodzinny pociąg do wakacyjnych podróży

Rodziny z dziećmi szybko wracają do podróżowania koleją – pokazują dane PKP Intercity. Przewoźnik przewiduje, że m.in. dzięki licznym ofertom i zniżkom dla tej grupy podróżnych, w tegoroczne wakacje rodzinne podróże będą cieszyć się dużą popularnością.

Rodziny wybierają pociągi
fot. PKP Intercity

Rodziny wybierają pociągi

Ostatnie tygodnie pokazują, że rodziny bardzo szybko wracają do podróżowania pociągami. Wraz ze znoszeniem obostrzeń, dynamicznie rośnie zainteresowanie podróżnych biletami rodzinnymi. Przełomem był tydzień 31 maja – 6 czerwca, kiedy na podstawie Biletu Rodzinnego bądź zniżek na Kartę Dużej Rodziny podróżowało ponad dwa razy więcej osób niż w tygodniu 3-9 maja i niemal 4 razy więcej niż w połowie kwietnia. Z każdym tygodniem rośnie również liczba biletów wydawanych dzieciom poniżej 4. roku życia i biletów sprzedawanych starszym dzieciom i uczniom. W stosunku do okresu 10-16 maja tydzień 31 maja – 6 czerwca przyniósł wzrost o 99%.

- Bardzo nas cieszy to, jak szybko rodziny z dziećmi wracają do pociągów. Osoby podróżujące  z najmłodszymi dostrzegają i doceniają zalety kolei, dzięki którym podróż jest okazją do miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych. Dodatkowo mamy przygotowane różnorodne oferty  i zniżki, które sprawiają, że rodzinne podróże koleją są korzystne cenowo. Na wakacje uruchamiamy wiele sezonowych połączeń, dzięki którym łatwo będzie dotrzeć do turystycznych miejscowości. Prognozujemy, że tegoroczne lato będzie stało pod znakiem rodzinnych wyjazdów

– mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Rodzinne podróże są tańsze

Dzięki zniżkom i ulgom obowiązującym w pociągach PKP Intercity, rodzinne podróże koleją po prostu się opłacają. Podróżującym w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia przewoźnik oferuje Bilet Rodzinny. Dzięki niemu każdy z członków grupy otrzyma 30% zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Z atrakcyjnych ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37% otrzymają również 30% upustu na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. 
Warto pamiętać, że dzieci poniżej 4. roku życia podróżują pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Wystarczy jedynie pobrać dla nich bilet jednorazowy z ulgą 100%. Starsze dzieci i młodzież otrzymują zniżkę w wysokości 37%.

Podróże planowane z wyprzedzeniem czy te spontaniczne – ofert nie brakuje

Pasażerom, którzy planują wyjazdy wcześniej i kupują bilety z wyprzedzeniem, PKP Intercity proponuje atrakcyjne promocje cenowe. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. W ramach tej promocji bilety z 30% zniżką można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu, z 20% zniżką w okresie od 20 do 14 dni przed wyjazdem oraz 10% zniżką w okresie od 13 do 7 dni przed odjazdem pociągu.

Odpowiadając na trend spontanicznych podróży i chcąc dodatkowo zachęcić do nich, szczególnie w środku tygodnia, od kilku tygodni PKP Intercity wprowadza do sprzedaży więcej promocyjnych biletów na pociągi ekspresowe. Są one dostępne przez cały czas przedsprzedaży, a dzięki znajdującej się na stronie intercity.pl wyszukiwarce promocji Łowcy Super Promo można wyszukać i kupić bilety w atrakcyjnych cenach nawet na kilka dni przed odjazdem pociągu. Wyszukiwarka obejmuje połączenia na 7 dni w przód. Ceny biletów na najpopularniejszych trasach zaczynają się już od 49 zł. Łowcy Super Promo wyszukuje bilety na pociągi ekspresowe, czyli połączenia Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane pociągami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC). 

Kolej przyjazna rodzinom

W składach PKP Intercity pasażerowie podróżujący z dziećmi znajdą miejsca przeznaczone specjalnie dla nich. W pociągach Express InterCity Premium (Pendolino) są to trzy przedziały, w których znajdują się po cztery wygodne miejsca, stoliki ukryte w podłokietnikach, indywidualne oświetlenie, gniazdka elektryczne i wieszaki na odzież. Osoby, które wybiorą miejsce w przestrzeni bezprzedziałowej, znajdą tam m.in. rozkładane stoliki, przy których maluchy mogą swobodnie kolorować, grać w gry czy oglądać bajki.

Na trasy wyjechały już pierwsze wielofunkcyjne wagony COMBO o podwyższonym standardzie. Są one przystosowane m.in. do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Pojazdy posiadają dwa wydzielone przedziały dla opiekunów z dzieckiem. Są one przyjazne dla najmłodszych – ściany i wykładzinę podłogową zdobi grafika ze zwierzętami. Siedziska foteli łączą się ze sobą, dzięki czemu powstaje jedna płaszczyzna, która może być użyteczna np. podczas drzemki malucha. W przedziałach znajdują się gniazdka elektryczne i gniazdka USB, a toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci.

Wakacyjne inspiracje wyjazdowe

W najbliższym czasie nie zabraknie okazji do rodzinnych wyjazdów – możemy cieszyć się już letnią pogodą i wchodzimy w okres wakacyjny. Obowiązujący już wakacyjny rozkład jazdy przynosi więcej połączeń – każdego dnia na tory wyjeżdża średnio 426 pociągów. Składy PKP Intercity zapewniają dojazd do najpopularniejszych nadmorskich i górskich kurortów, m.in. na Hel, do Łeby, Ustki, Kołobrzegu, Świnoujścia, Zakopanego, Szklarskiej Poręby czy Krynicy-Zdroju. Nowym atrakcyjnym kierunkiem podróży jest południowe Podlasie – z Warszawy, Białegostoku czy Gdańska można dojechać m.in. do Hajnówki i Siemiatycz.

Bezpieczne podróże koleją

Na pokładach pociągów należy zakrywać usta i nos podczas trwania całej podróży. Kierownicy pociągów i konduktorzy korzystają ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej – maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk. Kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych. Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#PKP Intercity

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo