Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Ojciec z synem okradli ciągniki rolnicze. Wartość łupu to 120 tys. złotych. W domu mieli broń i narkotyki

Ojciec i syn ukradli nawigacje z ciągników rolniczych. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli broń palną, amunicję i 3 kilogramy narkotyku. Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Rolnik traktor
BadzioITV - pixabay.com

45-letni ojciec i 20-letni syn są podejrzani o kradzież nawigacji z ciągników rolniczych o wartości 120 tys. złotych, do której doszło w ubiegłym tygodniu na terenie gminy Ryjewo w woj. pomorskim.

Policjanci w ich mieszkaniu zabezpieczyli trzy słoje 5-litrowe z zawartością ok. 3 kg marihuany. Na terenie posesji zabezpieczono też broń palną i amunicję.

W piątek mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Starszy z mężczyzn usłyszał także zarzut posiadania dwóch jednostek broni: dubeltówki i KBKS (karabinek sportowy) oraz amunicji do dubeltówki.

Policja skierowała do Sądu Rejonowego w Kwidzynie wniosek o areszt dla obu zatrzymanych. Jak przekazała oficer prasowa kwidzyńskiej policji asp. Anna Filar, sąd zastosował wobec mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat więzienia

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#złodzieje #ciągnik #kradzież #nawigacja #Pomorskie #areszt

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo