Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Na mazowieckich drogach 21 wypadków w Święta

W długi świąteczny weekend na drogach w stolicy i dziewięciu powiatach ościennych (garnizon stołeczny) policjanci odnotowali 21 wypadków drogowych, w których zginęło dwie osoby, a 22 zostały ranne - poinformowała we wtorek Komenda Stołeczna Policji. Policjanci zatrzymali także 69 kierujących po alkoholu.

policja
fsHH - pixabay.com

Jak przekazała na swojej stronie internetowej KSP, w czasie czterech ostatnich dni, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci tzw. drogówki. Funkcjonariusze pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu i - jak zaznaczono - stanowczo reagowali na wszelkie łamanie przepisów, w szczególności eliminując z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas kontroli drogowych mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali m.in., czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów

- poinformowano.

KSP przekazała, że w ciągu czterech dni policjanci zatrzymali 69 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu; doszło do 21 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a 22 zostały ranne.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na autostradzie A2, gdzie kierujący chevroletem z nieustalonych przyczyn zjechał na pas awaryjny i uderzył w stojący oznakowany pojazd służby drogowej marki ford transit. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka osobówki

- poinformowała komenda.

Drugi tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek 1 kwietnia ok. godz. 16.30 na dk 50 w Górze Kalwarii. Tam, kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, co skutkowało przewróceniem jednośladu. W wyniku tego zdarzenia zginęła pasażerka.

"Okoliczności i przyczyny tych wypadków będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratury w toku prowadzonych postępowań" - przekazano.

Wcześniej nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP poinformował, że od piątku do poniedziałku, w związku z wyjazdami świątecznymi, na drogach w całym kraju policjanci odnotowali 222 wypadki drogowe, w których zginęło 28 osób, a 240 zostało rannych. W okresie Świąt Wielkanocnych funkcjonariusze zatrzymali 1154 nietrzeźwych kierowców.

Opas dodał, że wśród ofiar wypadków było 12 kierowców, 4 pasażerów, 7 pieszych, 4 motocyklistów oraz jeden rowerzysta.

W tym okresie policjanci zatrzymali też 363 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km w obszarze zabudowanym.

"Te dane są niestety gorsze niż ubiegłoroczne. Odnotowaliśmy o 45 wypadków i 2 ofiary śmiertelne więcej niż w 2023. Jeśli chodzi o nietrzeźwych kierowców, zatrzymaliśmy o 48 mniej osób, które prowadziły samochód na tzw. podwójnym gazie" - mówił Opas.

Zapewnił, że do końca tygodnia porządku na drogach będzie pilnowało nieco więcej policjantów ruchu drogowego niż w pozostałe dni w roku. "Spodziewamy się, że świąteczne powroty mogą rozłożyć się także na najbliższe dwa, trzy dni. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę" - dodał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#mazowieckie #wypadki #Wielkanoc

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo